שיפור במצבו של בן ה-12 שהתחשמל בנגב: "טיפסתי על העמוד, למדתי את הלקח"

עבד אל רחמן, תושב הפזורה הבדואית, התחשמל לפני כשבוע וחצי כשטיפס על עמוד חשמל. במצבו של הנער חל שיפור אך הוא עדיין מאושפז, והעמוד עליו טיפס הנער עדיין לא גודר. בחברת החשמל טוענים: "החברה אינה אחראית לאירוע המצער"

התמונות ממשחק האומץ המסוכן בדרום לפני כשבוע וחצי זעזעו רבים - ילד כבן 12 מהפזורה הבדואית טיפס על עמוד חשמל סמוך לבאר שבע, נגע בקו מתח גבוה, התחשמל וצנח על הקרקע. חבריו תיעדו את האסון. הנער פונה במצב קשה מאוד ואף היה חשש לחייו, אך בסוף השבוע חלה התאוששות ניכרת. "אני מרגיש בסדר, קצת יותר טוב", סיפר הנער עבד אל רחמן ממיטת חוליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנער הובא לסורוקה לאחר הנפילה במצב קשה מאוד, עם כוויות ופגיעות בכל חלקי גופו. במשך שעות ארוכות נאבקו הרופאים על חייו, אך הרופאים מביעים שביעות רצון מהתקדמותו. "מצבו השתפר מאוד, הוא נגמל מהנשמה, הוא נושם בכוחות עצמו, הוא מדבר, הוא אוכל ויצא מאשפוז ביחידה לטיפול נמרץ", סיפר ד"ר יצחק לזר, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים סורוקה.

מה גרם לילד לטפס על עמוד החשמל? "זה היה חלק מהמשחק - טיפסתי על העמוד", סיפר הנער. "אני למדתי את הלקח, כשאשתחרר אני רוצה ללכת להתפלל". להוריו של הנער יש טענות קשות נגד חברת החשמל, שלא לקחו אחריות על האירוע הקשה: "כמעט 12 יום אנחנו ליד הילד, באו מכל ישראל ואפילו אחד מחברת החשמל לא בא", אמר נטיף אל רחמן, אביו של עבד.

ובשטח דבר לא השתנה מאז הנפילה - עמוד החשמל עדיין חשוף לילדים, ואין שילוט בשום שפה או גידור. "יש שם עדיין ילדים שמשחקים כדורגל במגרש והעמוד עדיין עומד שם. לא עשו לו שום דבר - אפילו לא שלטים בערבית ועברית", הוסיף נטיף. למרות האחריות של ההורים למשחק המסוכן של הילדים, הם טוענים כנגד חברת החשמל שבאזור המרכז מפגעים כאלו מטופלים הרבה יותר מהר.

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "האירוע אינו כתוצאה של פעילות חברת החשמל ואי לכך החברה אינה אחראית לאירוע המצער.
יש להבהיר כי אין חובת גידור וכי חברת החשמל נוקטת בשורה של אמצעי מיגון, שילוט, והסברה על מנת להביא לידיעת הציבור את הסכנות הטמונות מקירבה לא מבוקרת למתקני חשמל וביניהם טיפוס על עמודים. בשלב הזה, עד אשר תסתיים חקירת המשטרה לעניין התחשמלות הנער, חברת החשמל נמנעת מלבצע כל פעולה בשטח".