משפחה שלמה נספתה בגלל מחשב נייד

ועדת הבדיקה של מכבי האש והמשטרה שהוקמה בניסיון לגלות מה גרם לשריפה הקטלנית בבית משפחת שעאר ברחובות לפני כחודשיים, בה נספו האב גיא וחמשת הילדים, הגישה את מסקנותיה. מתברר שמחשב נייד שהושאר דלוק על מיטה התחמם, הצית את המזרון וגרם לשריפה הקטלנית. האלמנה שנותרה בחיים, אביבית שאער, עודכנה בפרטי החקירה

הסיבה לשריפה - מחשב נייד (חדשות 2)

המשרד לביטחון הפנים פרסם היום את ממצאי חקירת השריפה בבית משפחת שאער ברחובות, בה נהרגו האב גיא וחמשת ילדיו. מתברר כי מה שגרם לדליקה - היה מחשב נייד שהושאר פועל על מיטת ההורים.

האירוע הטרגי התרחש לפני כחודשיים ברחוב נג'ארה ברחובות. גיא שאער ז"ל הבחין באש שפרצה בבית בו שהו חמשת ילדיו אליאב, אביתר, אמיתי, שירה ואיתמר. הוא נכנס לתוך הבית הבוער אך למרבה הצער, הוא נלכד בלהבות. כל ששת בני המשפחה נהרגו, בעוד אם המשפחה אביבית נאלצה לצפות בזעזוע במתרחש.

עוד באותו הלילה מינה נציב הכבאות וההצלה רב-טפסר שחר איילון ועדת בדיקה בראשות מפקד שירותי כיבוי ראשון לציון, בה היו חברים קציני כיבוי מקצועיים ונציגי משטרת ישראל. במהלך החקירה מצא הצוות כי המחשב הנייד הונח על מזרון של מיטה בבית, דבר שגרם להתחממות המזרון ולהדלקתו.

בעירת המזרון פלטה חום רב וכמות גדולה של עשן ופיח בתוך פרק זמן קצר, מה שגרם למותם המהיר מחנק של בני המשפחה.

מפקד שירותי כיבוי רחובות, טפסר שמעון גמליאל, הציג בפני האם שנותרה בחיים אביבית את ממצאי החקירה. בנציבות הכבאות מדגישים כי מחשב נייד פולט חום ולכן יש צורך באוורור חלקיו הפנימיים. האוויר החם נפלט מפתחים המותקנים בחלקו התחתון, ועל כן יש להגביה מחשבים כאלה במספר מילימטרים מעל לשולחן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת