רעידת אדמה בעוצמה של 5.3 דרגות פקדה את ישראל

אלפי אזרחים פנו למשטרה בעקבות רעש אדמה בעוצמה של 5.3 דרגות שהורגש בכל חלקי הארץ. לא דווח על נזק או נפגעים. אזרחים מהצפון: "זה היה מפחיד. כל הבית רעד למשך מספר שניות". רעש האדמה הורגש גם בלבנון, קפריסין וירדן

הנזקים בדירה בעיר העתיקה בעכו (רפעת עכר, סונארה)

רעש אדמה הורגש אמש סמוך לשעה 21:50 ברחבי הארץ. בהודעה רשמית של המכון הגיאו-פיסי נאמר שעוצמת הרעש האדמה הייתה 5.3 דרגות בסולם ריכטר.

צילמתם או תיעדם את רעידת האדמה? שלחו תמונות או קטעי וידאו למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט.

"מוקד הרעש היה בים התיכון, צפון- מערבית לחופי ישראל", נמסר מהמכון הגיאו-פיסי. הרעידה הורגשה מאזור הצפון, דרך אזור ירושלים ועד לגוש דן.

אלפי אזרחים מבוהלים שחשו ברעידת האדמה התקשרו לתחנות המשטרה ברחבי הארץ, אולם לפי שעה לא נמסר על נפגעים או על נזק. "עיקר הקריאות היו באזור חיפה, מגדל העמק ועמק בית שאן", נמסר מהמשטרה.

"כל הבית רעד - ממש פחדנו"

יורם, תושב הצפון, תיאר את רגע הרעידה. "ישבנו בסלון ופתאום כל הבית ממש רעד. בהתחלה חשבתי שיש לי סחרחורת או שאני לא מרגיש טוב, אבל ברגע ששאר בני הבית הבחינו שכל הדירה רועדת - הבנו כי מדובר ברעש אדמה".

"הבית רעד במשך שניות ארוכות", סיפרה תושבת הקריות בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, "אנחנו גרים בקומה גבוהה וזה הרגיש כאילו הבניין מתנדנד. הרהיטים לא זזו, אבל הכל רעד והשכנים יצאו לחדר המדרגות הממוגן". על פי עדויות נוספות שהגיעו למייל האדום של חדשות 2, הרעידה נמשכה כ-20 שניות.

גם מאזור מישור החוף הדרומי הגיעו דיווחים על רעש האדמה החזק. נאור, תושב אשדוד, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "הבית שלנו נמצא בקומה שביעית, הרגשנו את הרעידה בצורה ממש חזקה. כל המנורות זזו וגם השולחן. זה היה מפחיד". כרמית, תושבת לוד, סיפרה גם היא על רגעי הלחץ: "זה היה ממש מפחיד. בחיים לא הרגשתי רעידת אדמה כזו. כל הכיסאות בבית שלי רקדו".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת