מכתב להרוגה בתאונה: שלמי על "ניקוי הכביש"

חודשיים בלבד אחרי תאונת הדרכים הקטלנית שגבתה את חייה של מוריה ורצברגר, פתחו בני משפחתה את תיבת הדואר והבחינו במעטפה שנשלחה אל אמם המנוחה. כשקראו את המכתב נחרדו לגלות דרישה תשלום עבור "ניקוי הכביש" מהדם שלה. מכבי האש: "מתנצלים, מדובר בטעות"

במרס האחרון נהרגה מוריה ורצברגר ממושב לימן שבצפון בתאונת דרכים, בעת שעשתה דרכה לביתה מנהריה. בימים האחרונים, חודשיים אחרי האסון וכשפצעי הטרגדיה בקרב בני המשפחה עדיין לא הגלידו, נחרדו קרוביה להבחין במעטפה שנשלחה אליה ממכבי האש - אבל את המכה הכואבת מכל הם ספגו כשקראו את תוכן המכתב. כך נחשף באתר "וואלה!".

"הנך חייב את הסכום הנ"ל בעד שירותי כבאות והצלה בשל שטיפת כביש לאחר תאונת דרכים, שירות גלגלון עזרה ראשונה, נסיעה במכונית שירות כיבוי, מים משאבה ועבודת כבאי", נכתב בהודעה שנשלחה להרוגה עצמה - שבסיומה נדרש ממנה - ומנהגת הרכב שגרמה למותה - לא פחות מאשר 957.47 שקלים.

באופן טבעי, עוררה דרישת התשלום תחושות קשות ביותר בקרב בני המשפחה. "זו הרגשה לא נעימה", סיפר בנה של ההרוגה לחדשות 2. "אנחנו גם צריכים להתמודד עם האובדן של אמא, שהוא עדיין טרי, וגם פתאום אנחנו מקבלים כזה מכתב. זה מאד פוגע ומקומם. אין שום הצדקה לכך שהיא תצטרך לשלם על זה שניקו את הדם שלה מהכביש".

מפקד שירותי כבאות והצלה בגליל המערבי, טפסר אמיר לוי, הביע צער על עוגמת הנפש שנגרמה לקרוביה של ורצברגר ומסר: "אנחנו מתנצלים. המכתב נשלח בשל טעות והחיוב יועבר לחברת הביטוח. על פי חוק, כל המעורבים בתאונה צריכים להשתתף בכיסוי ההוצאות, אלא שכאן לא נבדקה זהותם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת