מריחים מאבק: ההסתדרות מצרפת את עובדי קיקה לשורותיה

פעילים של ההסתדרות התייצבו הבוקר בשערי סניף קיקה שנסגר, והחתימו עשרות עובדים על הצטרפות להתסתדרות. בארגון מבטיחים להילחם על זכויותיהם של העובדים, שמצאו את עצמם ללא שכר וככל הנראה גם ללא מקום עבודה בעתיד

פעילי ההסתדרות מחוץ לקיקה, הבוקר (שי ניב)

כ-250 עובדי רשת קיקה האוסטרית נמצאים מאז שעות הבוקר מחוץ לסניף, לאחר שהנהלת החנות סגרה את שעריה, והציבה שומרים שימנעו מהעובדים להגיע לעבודה. העובדים קיבלו את ההודעה על סגירת הסניף ברגע האחרון, והבוקר גילו שהם עומדים בפני פיטורים לאחר שהחברה נקלעה לקשיים כלכליים.

בהסתדרות הבינו את הפוטנציאל הגלום במאבק העובדים שלא קיבלו גם את שכרם החודש, והקימו דוכן במקום. העובדים נקראו להצטרף להסתדרות במטרה לצאת למאבק על זכויותיהם.

בהסתדרות מעריכים שעד הצהריים יאוגדו מרבית העובדים. "ההנהלה הונתה אותנו ואת הזוגות הצעירים, שמכרו להם רהיטים ועכשיו הם לא יקבלו את הסחורה", אמר אחד העובדים. קיקה תגיש בשעות הקרובות בקשה להקפאת הליכים. בקרב בעלי המניות בקיקה מפנים היום אצבע מאשימה לבנקים "פועלים" ו"לאומי" שלדבריהם, משכו באופן חד צדדי את כל תשלומי הלקוחות ששולמו בכרטיסי אשראי ובכך מנעו מהחברה את האפשרות לשלם את משכורות העובדים ואת התשלומים לספקים.

לצד פעילות ההסתדרות, מנהל מחוז השרון והעמקים בשירות התעסוקה הגיע היום בבוקר לפגוש את עובדי קיקה. למרות שלא מדובר בהליך פיטורים רשמי, בשירות התעסוקה מדגישים שיסייעו לעובדים, וידריכו אותם מקצועית בשל מצוקתם.

"פעילות מעין זו של שירות התעסוקה ,מתקיימת לאורך שנים", נמסר מהשירות. "מטרתה לסייע לעובדים בעיתות משבר על ידי הכוונה, שתאפשר להם לקבל עזרה מקצועית בלשכות התעסוקה וזאת במידה ולא יחול שינויי בהחלטת ההנהלה, שלא לאפשר להם לעבוד ובכך יאלצו להפסיק את עבודתם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת