מחדל אבטחה בסמי עופר: גבר חמוש באקדח נכנס למתחם האח"מים

כיצד הצליח אדם חמוש לחדור את כל מעגלי האבטחה ולהגיע לקומת האח"מים באיצטדיון בחיפה, המקום שבו נמצא חדר הפיקוד של מצלמות האבטחה ומארח אישים רמי דרג שמגיעים לחזות במשחק. האיש נעצר בשבוע שעבר במהלך משחק - בזכות ערנותו של מנכ"ל האיצטדיון. רק בחודש שעבר היה רה"מ נתניהו במקום

חדר השליטה באצטדיון סמי עופר (צבי רוגר\\עיריית חיפה)

כישלון אבטחתי חמור באצטדיון סמי עופר בחיפה: במהלך המשחק שהתקיים בשבוע שעבר בליגת העל, בין מכבי תל אביב לבית"ר ירושלים, הצליח גבר חמוש באקדח לעבור את כל מעגלי האבטחה ולהגיע עד למתחם האח"מים. רק ערנות של מנהל האיצטדיון הביאה למעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הסיפור פרסם לראשונה יואב איתיאל בתחנת רדיו חיפה. האיש, בן 39, הגיע ברכב עם אור כחול מהבהב, הציג עצמו כאיש שב"כ, והצליח לעבור את כל מעגלי האבטחה היישר למקום שבו יושבים האורחים הבכירים באצטדיון. רק בחודש שעבר שהה שם ראש הממשלה בנימין נתניהו בזמן משחקה של נבחרת ישראל נגד בוסניה.

נתניהו במתחם האח"מים לפני כחודש במשחק הנ

מנהל האצטדיון אילן פוקס חשד שמשהו בהתנהגותו של האיש לא תקינה, הוא עיכב אותו ובסופו של דבר הובא לחקירה בתחנת טירת הכרמל. בחיפוש ברכבו התגלו אזיקים, כובע זיהוי משטרתי ותעודות ומסמכים שונים, חלקם מזויפים.

האיש שנעצר הוא רב-סרן במילואים, שוטר לשעבר, שפוטר מתפקידו זה מכבר. ביום חמישי האחרון האריך בית המשפט את מעצרו בחמישה ימים, והמשטרה ממשיכה לחקור את האירוע.

החשוד שנעצר

מאבטחי מכבי ת"א לקחו אחריות על האיצטדיון כבר בשעות הבוקר

ביום האירוע חברת האבטחה הקבועה של המקום לא עבדה, אלא חברת האבטחה של מכבי תל אביב ניהלה את המשחק ולקחה אחריות עם האיצטדיון כבר בשעות הבוקר - שכן היה מדובר במשחק בית של הקבוצה, שלא נערך בבלומפילד בעקבות עונש הרדיוס שהטילה ההתאחדות לכדורגל על מכבי.

רישיון הנשק שהציג החשוד

דובר איצטדיון סמי עופר מסר בתגובה: "הערנות והתושייה של מנכ"ל האיצטדיון, שתחקר את המחזה והזמין את המשטרה הובילה למעצרו. הלקחים מהאירוע נלמדו והוסקו מסקנות לעתיד".

מעיריית חיפה נמסר בתגובה כי "האבטחה על האצטדיון הייתה באחריות מלאה של קבוצת מכבי תל אביב, החל מהשעה 5:00 בבוקר. בסביבות 15:30 הגיע אותו חשוד לפאתי האצטדיון ועבר את טבעת המאבטחים המוקדמת של קבוצת מכבי תל אביב. הערנות והתושיה של מנכ"ל האצטדיון הובילו למעצרו של המתחזה, שנחשף בשעות הצהריים כשהאצטדיון ריק מקהל".