תינוק בן שנה אכל הרדוף ואושפז במצב קשה

הוד שמחוביץ' בן השנה קטף ולעס עלי צמח הרדוף הנחלים, במהלך טיול משפחתי עם הוריו ביפו. ההורים שהבחינו שמשהו אינו כשורה עם בנם, מיהרו לפנותו לבית החולים כשהוא במצב קשה. למרבה המזל, הרופאים הצליחו לייצב את מצבו

תינוק אושפז במצב קשה. אילוסטרציה (חדשות 2)

תינוק בן שנה אושפז במצב קשה, לאחר שלעס עלים של הצמח הרעיל הרדוף הנחלים, במהלך טיול משפחתי עם הוריו סמוך לאזור מגוריהם ביפו. למרבה המזל, אתמול הוא יצא מסכנת חיים. כך פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

המשפחה טיילה אתמול ביפו. במהלך הטיול קטף התינוק - הוד, עלי הרדוף והחל לאכול אותם. צמח ההרדוף משמש לייצור רעל להדברת חרקים. זמן קצר לאחר שהכניס לפיו את עלי הצמח, הבחינו הוריו כי משהו אינו תקין במצבו הרפואי של בנם.

ההורים בדקו את התינוק והבחינו בעלי הצמח בתוך פיו. אמו מיכל שמחוביץ' סיפרה: "אני מחזיקה מגדיר צמחים בבית, ומהר מאוד הבנתי שמדובר בצמח רעיל מאוד". ההורים המבוהלים מיהרו לקחת את בנם לבית החולים "וולפסון" בחולון, ושם קיבל טיפול רפואי. "הורים צריכים לשים לב כשילדיהם משחקים עם צמחים בגינה. זה יכול להיות עניין של חיים ומוות", הוסיפה האם.

מנהל מחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים "וולפסון", ד"ר ציון חורי, סיפר כי האם גילתה תושייה והגיעה לבית החולים עם העלים שלעס בנה. "הודות לעובדה שהאם הביאה את העלים, הרופאים מיד אבחנו ממה הורעל התינוק וידעו כיצד לטפל בו כדי לייצב את מצבו. שטפנו את הקיבה ווידאנו שלא נשאר בה חומר רעיל פעיל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת