חגי עמיר יבקש לפגוש את אחיו יגאל

חגי עמיר מבלה את הסופ"ש הראשון שלו כאדם חופשי, לראשונה מזה 16 שנה, אך בשב"ס נערכים כבר לכאב הראש הבא: דרישתו, שתועבר בקרוב, לפגוש את אחיו יגאל, רוצח רה"מ, שירצה עונש מאסר עד יומו האחרון. למרות זכותו לביקורי משפחה מדרגה ראשונה, השב"כ יצטרך לתת חוות דעת שתאשר הביקורים

16 שנים וחצי לא פגש חגי עמיר את אחיו, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, יגאל עמיר. רצונו לפגוש כעת את אחיו, אחרי ששוחרר, צפוי להיות כאב הראש הבא של השב"ס. זאת, משום שיגאל עמיר זכאי לביקורי משפחה מדרגה ראשונה.

אלא שכאן מדובר באסיר לשעבר, מה שיצריך דיון מיוחד - אם כי במקרה הזה יהיה דיון נוסף, גם בשב"כ, שיצטרך להעביר חו"ד מסיבות ביטחוניות. כמובן שגם הרגישות הציבוריות תילקח כאן בחשבון.

"שחרור עמיר - מחזה מעורר פלצות וגועל"

אחרי ששוחרר הבוקר, הגיע חגי עמיר לבית משפחתו בשבי שומרון, שם הוא יעביר את השבת הראשונה כאדם חופשי, לראשונה מזה 16 שנים. על בית משפחתו התנוסס שלט ועליו היה כתוב: "חגי, כמה טוב שבאת הביתה". קודם לכן ביקר ביישוב אלעד - שם התקבל בכרוזים בגנותו ובגנות מעשיו, עליהם נכתב "לא תרצח" ו"זו לא דרכנו".

בכיכר רבין נערכה אחר הצהריים משמרת מחאה נגד שחרור עמיר, בהשתתפות פעילי "נוער העבודה", חברי כנסת מהשמאל ואישי ציבור נוספים. "סימן ה'וי' שסימן חגי עמיר באצבעותיו, היעדר החרטה וחגיגות הניצחון המחכות לו, מעוררים פלצות וגועל ומעידים כי זרע הקיצוניות האלימה הקוראת תיגר על ישראל הדמוקרטית עדיין טמון בנו ועדיין מאיים על החברה הישראלית", אמרה יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' במקום. "זה מחזה מעורר פלצות וגועל, ומסמן שהמאבק שלנו על חיים דמוקרטיים לא הסתיים".

גם ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, גינה את שחרורו של עמיר. "זה מעורר חלחלה, ופותח פצעים המזכירים לנו את הטראומה הנוראית שעברה החברה הישראלית ברצח", אמר הרצוג לחדשות 2. "השחרור מזכיר לכולנו שיש כוחות אפלים בחברה הישראלית שמאיימים על הדמוקרטיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת