פגוע ראש התאושש בגלל "מה קשור"; מערכון של שלישיית הבדרנים גרם לו לחייך בפעם הראשונה

סוף מרגש לתאונה הקשה: נדב שמואלי, נכה צה"ל ששירת באחת מיחידות המודיעין של צה"ל, לא הצליח לתקשר עם סביבתו לאחר שנפגע אנושות בתאונת דרכים בה התהפך עם רכבו סמוך לעתלית. הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי לאחר שנה וחצי בה היה מאושפז, הצליח נדב לחייך - לאחר שמערכון של שלישיית "מה קשור" הושמע באוזניו

מתברר שהצחוק אכן טוב לבריאות: נדב שמואלי, נכה צה"ל בן 23, נפגע אנושות בתאונה לפני כשנה וחצי ומאז לא תקשר עם סביבתו. לאחרונה, בעקבות מקרה בו השמיעה לו אחותו מערכון של שלישיית "מה קשור", הצליח הפגוע לחייך ולהראות סימני תגובה לגירויים וסיפורו פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות". בסוף השבוע נפגשה עמו השלישייה. "הם היו מקסימים", סיפרה אמו.

 בנובמבר 2008, לאחר שהתהפך עם רכבו סמוך לעתלית, אושפז שמואלי במחלה לטיפול נמרץ נוירולוגי בבית החולים רמב"ם בחיפה, ולאחר מכן הועבר לבית לוינשטיין ברעננה. לאחר שנה וחצי הועבר למחלקה לפגועי ראש בבית החולים אלישע בחיפה. כל העת לא הצליח נדב לתקשר עם סביבתו או להגיב לגירויים.

מתברר, כי לאחרונה השמיעה לו אחותו מערכון של שלישיית הקומיקאים "מה קשור". "פתאום, באחד הקטעים המצחיקים, הוא חייך ומיצמץ", סיפרה אמו של נדב, צביה, בהתרגשות. "לאחר מכן, בכל פעם ששמע את 'מה קשור', הוא הגיב באופן דומה בקטעים המצחיקים", הוסיפה.

בעקבות תגובתו של שמואלי למערכונים, השתפרה התקשורת עמו. "היום נדב כבר מתקשר איתנו בעזרת לוח אותיות, ויחד איתי פותר תרגילי חשבון ותשבצים", סיפרה האם.

סוזי בן-הרוש, מזכירת בית הספר בו למד נדב, שמעה על השיפור הניכר במצבו, ויצרה קשר עם חברת ההפקות "סברס", המייצגת את שלישיית הבדרנים, וביקשה מהם להגיע לבית החולים ולפגוש את הפצוע המתאושש. בסוף השבוע הגיעו ציון ברוך, שלום מיכאלשווילי ואסי ישראלוף לבית החולים בו מאושפז שמואלי, ונפגשו עמו.

אמו של נדב סיכמה את המפגש המרגש: "הם היו מקסימים. הם סיפרו לו על עצמם, תיקשרו איתו בצורה מדהימה וממש גרמו לו לצחוק ולהתרגש. אני רוצה להודות להם ולסוזי המזכירה שדאגה להפתעה הזו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת