מבצע בלב ים: מסוק צבאי מחלץ פצוע

מסוק יסעור של חיל האוויר חילץ אדם שנפצע בעת שעבד על ספינה שהפליגה מול חופי אשדוד. אחרי שצוות מד"א הפליג אל כלי השיט והבין כי נחוץ פינוי מיידי, הוזעקו לוחמי יחידת 669 שירדו אל הפצוע בזמן שהמסוק מרחף מעל הספינה ופינו אותו לבית החולים

חיל האוויר הוזעק לסייע במבצע חילוץ מורכב בלב ים, בעקבות תאונת עבודה על ספינה שעגנה מול תחנת הכוח באשדוד. לוחמי יחידת 669 השתלשלו ממסוק ה"יסעור" ופינו את הפצוע לקבלת טיפול בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האיש, בשנות ה-40 לחייו, עבד על מיכלית דלק שנקשרה למצוף תדלוק ונמחץ על ידי צינור. הוא נפגע בינוני ומצבו הצריך פינוי מיידי.

לאחר קבלת הקריאה צוות רפואי של מד"א הפליג למקום והעניק לו טיפול ראשוני. בשל קושיי לחלצו, הוחלט להזניק למקום מסוק צבאי שיפנה אותו מהספינה.

"אירוע לא שגרתי", המסוק מעל הספינה (מד"א)

בסיומו של מבצע חילוץ לא פשוט, שבמהלכו ירדו לוחמי ה-669 עם אלונקה קשורה בכבל מהמסוק והעלו את הפצוע, הוא פונה לבית החולים תל השומר, כשהוא סובל מפגיעות באגן וברגליים.

פראמדיק מד"א איגור ארטל וחובש מד"א נאור סבג סיפרו: "הגישה לפצוע הייתה קשה מאוד ומורכבת ביותר, ולאחר מאמצים הגענו עם הציוד לפצוע ששכב על הסיפון שהוא סובל מכאבים. מאחר והחילוץ היה מורכב, החלטנו להזניק מסוק צבאי, ועד שהוא הגיע הכנו אותו לפינוי".

"זה בהחלט ארוע לא שגרתי, אבל בכוחות משולבים הפצוע פונה מהר ככל האפשר לבית החולים", מסכמים במד"א את האירוע.