המצבה של ג'וליאנו מר תיהרס ותיבנה מחדש

בעקבות סכסוך בין אלמנתו של ג'וליאנו מר לגרושתו, הוחלט היום כי המצבה שעל קברו תיהרס ואחרת תוצב במקומה. אלמנתו גילתה כי הגרושה הציבה מצבה מאבן מוזהבת עם כיתוב בעברית ובערבית מבלי שאיש יידע אותה. פרקליטת האלמנה: "לא הייתה לה זכות לעשות זאת"

המצבה שהציבה הגרושה (חדשות 2)

המצבה של ג'וליאנו מר תיהרס ותוקם מצבה חדשה - כך הוחלט היום לאחר שפרץ סכסוך בין אלמנתו של מר ג'ני לבין גרושתו משמש עורי. אלמנתו ואם ילדיו, אזרחית פינית, גילתה לאחרונה כי מבלי שאיש יידע אותה, הציבה גרושתו של מר ממנה נפרד בעבר מצבה על קברו, מסוג אבן מוזהבת שהובאה במיוחד מחו"ל ועליה הכיתוב בעברית ובערבית בלבד, לפי החלטתה של הגרושה. המצבה הונחה מבלי שהתייעצה גרושתו עם האלמנה או הילדים.

בהמשך פנתה האלמנה בדרישה להרוס את המצבה ולהסירה כדי שתוכל להציב מצבה אחרת באנגלית ומאבן אחרת, בהתאם להסכמת בני המשפחה. מר נרצח בג'נין לפני שנה כשרעול פנים ירה בו חמש פעמים בזמן שישב ברכבו באזור מגוריו. ההערכה היא כי הרצח אירע בשל מעורבותו בתיאטרון החופש, אותו הקים במחנה הפליטים של ג'נין עם זביידי ונוספים. הוא נקבר בקיבוץ רמות מנשה לפי בקשת בני משפחתו.

עורכת הדין ורד סימון המייצגת את ג'ני טענה, כי המצבה הונחה שלא כדין על קברו של מר וכי לגרושתו של מר לא הייתה שום זכות לעשות זאת ולכן דרשה להוציא צו להסרת המצבה. עוד ציינה כי היו במגעים עם שאר בני המשפחה, לפשרה בעניין, אך המאמצים לא עלו יפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת