הכירו: רק בת 11 וסולנית בתזמורת הפילהרמונית

בארבעה קונצרטים של התזמורת הפילהרמונית השבוע, הפסנתרנית הסולנית הייתה מאיה תמיר, ילדה בת 11 שמופיעה על במות העולם כבר שבע שנים. "זה ממש קשה להתאמן כל הזמן כשאני יודעת שהכיתה של יוצאת למפגש או משהו", מספרת הילדה שזכתה לחמישה הדרנים בהופעה. מזכ"ל התזמורת הפילהרמונית: "זו השתעבדות לכלי"

ילדת פלא: מאיה תמיר היא רק בת 11 אבל היא כבר מתפקדת כסולנית על פסנתר בתזמורת הפילהרמונית. מאז שהייתה בת 4 הפסנתר בחר בה והיא מתיישבת על כיסאות באולמות מפוארים ומראה לקהל מהו באמת "משחק ילדים".

בפעם הראשונה שמאיה ניגנה עם הפילהרמונית היא הייתה רק בת שמונה ובגיל 10 היא כבר הופיעה עם זובין מהטה והספיקה לנגן באולמות והופעות מסביב לעולם. השבוע היא הופיעה כפסנתרנית סולנית בארבעה מופעים של הפילהרמונית הישראלית אבל למרות כל השיאים היא לא תשכח את הפעם הראשונה. "חזרתי מהגן ואימא הביאה פסנתר ורציתי להתחיל לנגן", סיפרה תמיר. "בגיל חמש הלכתי לתחרות ורצו לראות שאני בסדר עם הפסנתר ואני באמת בסדר".

אמה ויולטה תמיד הייתה לצדה ומקפידה לצפות בכל הקונצרטים שלה. "בגיל שנתיים היו לה שלושה חוגים ביום והייתי מסיעה אותה ברצף אבל אם היו מבקשים ממני לעשות את אותו הדבר היום לא הייתי עושה", היא מודה.

"אלה חיים קשים של השתעבדות לכלי, למשמעת וצריך לוותר על הרבה דברים", הדגיש מזכ"ל התזמורת הפילהרמונית אבי שושני. "זה ממש קשה להתאמן כל הזמן כשאני יודעת שהכיתה של יוצאת למפגש או משהו", מסכמת מאיה הצעירה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת