צעירים לא יהודים הסתננו לפרויקט "תגלית"

מספר צעירים לא יהודים מצאו דרך לצאת לחופשה בישראל בחינם. בגלי צה"ל דווח הבוקר, כי הצעירים הצליחו להסתנן לפרויקט "תגלית", שממומן בחלקו על ידי משרד ראש הממשלה. מבדיקה מתברר כי המעוניינים להשתתף בתכנית לא נדרשים תמיד להוכיח את יהדותם

צעירים לא יהודים טיילו בחינם בישראל. ארכ (חדשות 2)

טיול בישראל - על חשבון משלם המסים: לפרויקט "תגלית" המביא לישראל צעירים יהודים, הסתננו צעירים שאינם יהודים וזכו לביקור בארץ ללא תשלום.

בתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל, דווח כי אותם צעירים הצליחו להיכלל בפרויקט "תגלית", שנועד לחזק את הקשר בין היהודים החיים בחו"ל לבין הציונות וארץ ישראל. הצעירים שאינם יהודים, זכו לטיול של עשרה ימים ברחבי הארץ, המסובסד בין היתר על ידי משלם המסים.

מבדיקה מתברר כי במקרים רבים נציגי "תגלית" אינם מבקשים מהצעירים הוכחות רשמיות ליהדותם, ומסתפקים בהצהרה ובריאיון כדי לוודא זאת. בעבר נחשפו מספר מקרים בהם נוצרים הצליחו להסתנן לתכנית - רק כדי לקבל טיול ללא תשלום בארץ הקודש.

בתגלית מסרו בתגובה שמדובר במקרים בודדים שמאותרים ומטופלים. במשרד ראש הממשלה, שמממן כשליש מתקציב התכנית נמסר כי בתגלית נעשות הבדיקות המתאימות כדי לאתר רק את הזכאים על פי חוק השבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת