חשד: בשר לא כשר הוגש באירוע המרכזי ביום העצמאות

במשכנו של נשיא המדינה נבדקת הטענה כי הבשר שהוגש באירוע שנערך ביום העצמאות ל-120 חיילים מצטיינים היה לא כשר - כך פורסם ב"מעריב". על פי העדויות, נציג מטעם חברת הקייטרינג הגיע למסעדה באבו גוש מצויד בקבלה המאשרת שקנה בשר מאטליז לא כשר - ואף ביקש לבשלו במקום. בית הנשיא: "נבדוק החשדות"

האם הוגש אוכל לא כשר באירוע החגיגי? (יוסף אבי, יאיר אנגל)

במשכנו של נשיא המדינה שמעון פרס בודקים חשד לפיו הבשר שהוגש באירוע החגיגי שנערך במקום לכבוד 120 חיילים מצטיינים ובני משפחותיהם ביום העצמאות היה לא כשר, כפי שנדרש מחברת הקייטרינג. כך פורסם הבוקר ב"מעריב". לפי עדויות שהגיעו לידי העיתון, רכשה חברת הקייטרינג "פרי הארץ" כמות גדולה של בשר בבוקר יום חמישי, במקום אותה כמות שהתקלקלה. כעת נבדק האם נציג מטעם החברה הגיע לאטליז לא כשר באבו גוש, ולאחר שרכש את המזון, ביקש לבשלו במסעדה לא כשרה.

בעל מסעדת "אבו גוש" וידידו של הנשיא פרס ג'וואדת איברהים, סיפר כי ביום חמישי הגיע אדם כשבידו כמות בשר גדולה, והציג קבלה המעידה כי הוא נקנה באטליז לא כשר ביישוב. הוא אף ביקש להשתמש במטבחו של איברהים על מנת לבשל את האוכל לאירוע. "הוא בא אליי בבוקר, קצת מבוהל, וביקש להשתמש במטבח", סיפר בעל המסעדה והוסיף: "לאחר מכן, ביקש לבשל 80 ק"ג בשר פרגית שווארמה. הוא אמר שהוא מחברת קייטרינג וציין כי הוא צריך את זה לאירוע של 500 איש בבית הנשיא. הוא אמר שזו הכמות שהתקלקלה להם".

חברת הקייטרינג אישרה שהבשר שיועד לאירוע התקלקל, בכמות זהה לזו שעל פי העדויות שבידי מעריב נרכשה באבו גוש, אך הבשר החלופי הגיע מהמטבח המרכזי, ולפיכך כל הבשר שהוגש באירוע היה כשר.

מחברת הקייטרינג "פרי הארץ" נמסר בתגובה: "ערב לפני התקלקל לנו בשר שווארמה שיועד לאירוע והבאנו במקומו בבוקר בשר מהמטבח המרכזי שלנו בקיבוץ גבעת חיים. לא ייתכן שנכנס לפה בשר לא כשר כי משגיח הכשרות שלנו בודק כל חבילה וכל נתח בשר שהוכנס לכאן".

מבית הנשיא נמסר בתגובה: "כל שירותי ההסעדה הניתנים לבית הנשיא מחויבים להציג תעודות כשרות המאושרות על ידי הרבנות הראשית כדין. קייטרינג 'פרי הארץ', אשר סיפק שירותי הסעדה לאירועי יום העצמאות בבית הנשיא, הציג תעודת כשרות כדין ואף העמיד משגיח כשרות במטבח בית הנשיא למשך כל יום האירוע. בעקבות פניית בית הנשיא לחברה, העביר משגיח הכשרות אישור חתום שלפיו כל האוכל שהוגש בבית הנשיא ביום העצמאות היה כשר. אם יתברר חלילה כי שירותי ההסעדה 'פרי הארץ' פעלו בניגוד לכללי הכשרות, בית הנשיא יפעל במלוא חומרת הדין נגד החברה'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת