נצרת: אלפים צעדו בתהלוכת חג הפועלים

לרגל חג הפועלים שיצוין השבוע ב-1 במאי, צעדו אלפי בני אדם ברחובות נצרת. ההמונים, ביניהם פעילים מהמפלגה הקומוניסטית וחד"ש, קראו "להפיל את ממשלת המלחמה וההון". ח"כ חנין שהשתתף בתהלוכה: "להשוות את מצב העובדים בנצרת, שדרות ושאר חלקי הארץ"

קוראים לשוויון בנצרת (חדשות 2)

אלפי ערבים ויהודים ציינו הבוקר את תהלוכת חג הפועלים בנצרת וקראו לצדק חברתי, שלום ושיוויון. בהפגנה השתתפו חברים מהמפלגה הקומוניסטית ופעילי חד"ש, ביניהם גם חברי הכנסת דב חנין, מוחמד ברכה ועפו אגברייה.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר ח"כ דב חנין כי "עלינו להגיע למצב שיווין בין מצב העובד בנצרת, לבין פועל בשדרות או כל מקום אחר בארץ". עוד הוסיף חנין כי "אחד במאי פותח בישראל את הקיץ. בשנה האחרונה למדנו הרבה: נוכחנו שבחברה הישראלית ישנם כוחות גדולים של שינוי, וראינו גם את עקשנות השלטון להימנע משינוי חברתי אמיתי. אתגר הגדול של מחאת הקיץ, הנפתחת עכשיו, הוא לחדד מסרים ולגבש כוחות".

"המאבק לצדק חברתי מחייב התמודדות עם הניסיון לכפות על ישראל סדר יום אחר, של מלחמות באוייבים חיצוניים או רדיפות של 'אוייבים פנימיים', המאבק מחייב גם התמודדות עם ממשלה אנטי-חברתית וגם עם שיטה אנטי-חברתית", הדגיש חנין.

יו"ר חד"ש ח"כ מוחמד ברכה, ציין כי "השנה, כמו בשנים האחרונות, אנו מציינים את אחד במאי, על רקע קולות תופי המלחמה של ממשלת הימין הקיצוני, הן נגד העם הפלסטיני ועמי האזור והן נגד השכבות החלשות והעניים בארץ. מאבקינו הוא אחד ובשבילנו 1 במאי הוא הסמל למאבק הזה".

המפגינים הרבים הניפו דגלים אדומים, דגלי פלסטין והחזיקו דמויות המצביעות על כך שה"ממשלה חולבת את העם". כמו כן, הם קראו קריאות "להפיל את ממשלת המלחמה וההון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת