אשדוד: האם כלבים מוחזקים במחסן הדברה עירוני?

בסרטון שהעלתה עמותת "תנו לחיות לחיות" לרשת נשמעות יללות של כלבים בוקעות ממחסן של חומרי הדברה בעיריית אשדוד. מנכ"לית העמותה פנתה למשרד החקלאות ולראש העיר: "יש לחלץ את הכלבים ולעשות דין עם העבריינים". העירייה: לא מדובר במחסן הדברה, אלה במתקן הסגר זמני

כלבים במחסן ההדברה? ארכיון (חדשות 2)

הכלבים הנטושים בסכנת חיים? עמותת "תנו לחיות לחיות" טוענת כי עיריית אשדוד מחזיקה כלבים במחסן הדברה של העירייה. סרטון שהעלתה העמותה לרשת מתעד יללות של כלבים בוקעות מתוך המחסן, ובעקבותיו היא פנתה בדחיפות לשרת החקלאות אורית נוקד. "אבקש ממשרד החקלאות לשלוח למקום את נציגי המשרד כדי לחלץ את הכלבים הללו ולעשות דין עם העבריינים", נכתב בפנייה, כפי שדווח לראשונה באתר האינטרנט "אשדוד.נט".

צפו בסרטון של "תנו לחיות לחיות:

 

בפנייה אל השרה נוקד, מציינת מנכ"לית עמותת תנו לחיות לחיות אלטמן: "אנו רואים בחומרה רבה את עצם אחזקתם של כלבים במקום זה כאשר על חזית המבנה כתוב במפורש כי המקום מכיל חומרי הדברה מסוכנים שללא ספק יכולים להיות גזר דין מוות לאותם בעלי חיים שמוחזקים במקום ללא כל אישור ממסדי".

על פי הדיווח ב"אשדוד.נט", אלטמן גם התלוננה על כך שאנשים שפנו למחלקה הוטרינרית של העירייה זכו לניתוק הטלפון מצד עובדי המקום. המכתב וסרטון הווידאו נשלחו השבוע למשרד החקלאות ולראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי.

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "לא מדובר במחסן הדברה, אלה במתקן הסגר זמני. בנוסף, המקום קיבל אישור בשנת 2005 ע"י משרד החקלאות. הכלבים מצויים במקום נקי ומסודר ושוהים שם לפרק זמן קצר עד 48 שעות ומועברים לתחנת הסגר קבועה ברחובות או פתח תקווה, תוך פיקוח רפואי צמוד. כחלק ממדיניות חדשה בנוגע לטיפול וליחס לבעלי חיים, החליטה עיריית אשדוד לפני מספר חודשים על הקמת כלביה מהמתקדמות בארץ בעלות של כ-2 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת