צפו: ראאד סאלח צועד נגד הגירוש

אלפי ערבים וביניהם מנהיג התנועה האסלאמית ראאד סאלח, צעדו הבוקר בגליל נגד הגירוש מהכפרים עמקה וקואקיאט. גם חבר הכנסת זחאלקה הגיע וטען: "יום העצמאות הוא אבל לפלסטינים". המוחים הרימו שלטים שחורים, דגלי פלסטין ומפתחות של הבתים שנלקחו מהם לדבריהם

לאחר ששב מבריטניה, הגיע הבוקר מנהיג התנועה האיסלאמית ראאד סאלח לראשונה להפגין נגד הכיבוש לטענתו של הכפרים עמקה וקואקיאט בגליל. בתהלוכת ה"שיבה" השתתפו אלפי בני אדם, בהם חברי הכנסת טיבי וזחאלקה. סאלח חזר לישראל בתחילת החודש לאחר שנעצר לפני יותר מחצי שנה בלונדון לאחר שהפר צו איסור כניסה לבריטניה.

המשתתפים בתהלוכה מוחים על הגירוש מהכפרים בשנת 1948, ובמהלך צעדתם הם הניפו דגלי פלסטין ודגלים שחורים וכן שלטים עם שמות הישובים. "יום העצמאות הוא מבחינתו יום הנכבה", אמרו המשתתפים שגם הרימו את מפתחות בתי הישובים שלטענתם נלקחו מהם. בהפגנה לקחו חלק גם משתתפים יהודים מזרם נטורי קרתא ופעילי שמאל מעמותת "זוכרות", שהפגינו אמש גם בכיכר רבין בתל אביב נגד מה שהם מכנים "חורבן הכפרים הפלסטינים".

חבר כנסת ג'מאל זחאלקה יושב ראש סיעת בל"ד, המשתתף בתהלוכה אמר כי "מבחינתנו יום העצמאות הוא יום אבל לעם הפלסטיני, ודווקא ביום הזה אנו מעלים ומציינים את זיכרונם של קורבנות הנישול והגירוש".

זחאלקה הוסיף כי "לא נשכח ולא נסלח כל עוד לא תוקן העוול ההיסטורי שנגרם לעם הפלסטיני". לסיכום הדגיש כי "ראינו בעינינו כיצד עמים משתחררים משלטון נצלני ואכזרי, וזה יכול לקרות גם אצלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת