חתן חידון התנ"ך לשנת תשע"ב: אלחנן בלוך מנתיבות

אלחנן בלוך מנתיבות הוא הזוכה הגדול בחידון התנ"ך לשנת תשע"ב – והוא יקבל מלגת לימודים. ראש הממשלה, שבנו השתתף לפני שלוש שנים בטקס הגיע אליו עם רעייתו ואמר כי "מעדות אישית זה מתח למשפחות". במקום השני: עקיבא אברמוביץ מברוקלין

כבכל שנה - גם השנה התקיים חידון התנ"ך העולמי: הפעם הצליח לזכות אלחנן בלוך מנתיבות שגבר על שאר המתמודדים. חתן חידון התנ"ך מגיע מישיבת "אמי"ת" בלבב שלם בירוחם. למקום השני והמכובד גם הוא הגיע עקיבא אברמוביץ מברוקלין, נציג ארה"ב בתחרות.

החידון נערך בתיאטרון ירושלים בהנחיית אבשלום קור ובסימן "צדק חברתי". לאירוע הגיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו מלווה ברעייתו שרה, קצין החינוך הראשי, תא"ל אלי שרמייסטר ושר החינוך גדעון סער. "אני ורעייתי שרה יכולים להעיד מעדות אישית איזה מתח זה למשפחות והלב פועם ואי אפשר למסור את שאלת ראש הממשלה וזה הכי נורא", סיפר ראש הממשלה נתניהו לנוכחים. "כל מי שהגיע לבמה הוא אלוף ואלופה". בשנת 2010 השתתף בנו של ראש הממשלה אבנר בתחרות וזכה במקום השלישי והמכובד.

הזוכה המאושר יקבל מלגת לימודים לתואר ראשון באוניברסיטת בר אילן. קצין החינוך הראשי תא"ל שרמייסטר הדגיש בדבריו באירוע את חשיבות הצדק החברתי. "צדק חברתי הוא לא רק מחירי מוצרים, אלא אנושיות, שוויון ותיקון עולם - אחד הביטויים לכך הוא השירות המשותף בצה"ל", אמר שרמייסטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת