מצבת החייל חוללה - בשביל צל למבקרים

כמדי שנה, הגיעו הבוקר בני משפחת שלום לחלקה הצבאית בבית העלמין בקריית שמונה כדי לחלוק כבוד לאביהם שנפל בעת מילוי תפקידו. אלא ששם ציפתה להם הפתעה לא נעימה: יתד ננעצה באמצע המצבה, כדי לתמוך בצילייה שהוקמה במקום. "זה נראה כאילו תקעו את היתד ישירות בחזה של הנפטר", אמרו הנוכחים ההמומים

יתד באמצע המצבה. בית העלמין, הבוקר (יפעה אלוני)

מצבתו של זיו שלום ז"ל, חייל צה"ל שנהרג בעת מילוי תפקידו, חוללה הבוקר בחלקה הצבאית בבית העלמין בקריית שמונה. לתדהמת המשפחה השכולה, יתד מתכת שנועד לתמוך בצילייה שהגנה על העוברים ושבים מפני השמש הקופחת ננעץ בקברו של זיו.

כמדי שנה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, הגיע הבוקר אופיר שלום, בנו של זיו, לבית העלמין כדי לחלוק כבוד לאביו שנפל. "היינו בהלם כשראינו את המצבה", תיאר אופיר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט את התחושה הקשה שאחזה בבני המשפחה. "לא ברור לי מה עבר להם בראש כשהם חשבו שזה תקין להציב את היתד על המצבה".

הצילייה הוקמה על ידי חברה אזרחית שנשכרה על-ידי משרד הביטחון לצורך הפקת האזכרה ליום הזיכרון. גם למשפחת שלום לא ברור בשלב זה אם המצבה עצמה נפגעה, אך ההרגשה במשפחה, מטבע הדברים, קשה מאד נוכח חוסר הרגישות שבהצבת היתד במרכז מקום קבורת אבי המשפחה.

"רצינו לעשות משהו אבל שמרנו על איפוק בשביל אמא וכדי לא לפגוע בקדושת הטקס שהתקיים במקום", הוסיף הבן השכול. "מדובר בחוסר רגישות, אני לא רוצה שדבר כזה אי פעם יחזור ושאף מצבה לא תיפגע שוב".

"מזעזע לראות מה עשו למצבה של חייל שנפל"

שחר פייגנבלט, בן שכבתו של אופיר, הגיע אף הוא הבוקר לחלקה הצבאית בבית העלמין. פייגנבלט הגיע על מנת לעלות לקברה של אחותו דפנה, שנפלה בעת מילוי תפקידה בשנת 1985, וגם הוא הופתע מאוד לגלות כי הקבר הצמוד לקברה של אחותו חולל.

"זה היה מזעזע לראות מה עשו למצבה של חייל שנפל", אמר שחר. "כשקראנו למפקד הטקס הוא אמר למשפחה שהם היו צריכים לבדוק את זה לפני כן ולהתריע בזמן".

פייגנבלט הביע תרעומת על הפגיעה במצבה של חייל צה"ל שאיבד את חייו במהלך שירותו למען המדינה. "אם היו עושים זאת לקבר של אחותי הייתי הופך שם את הכל, זה נראה כאילו תקעו את היתד ישירות בחזה של הנפטר", אמר בצער.

תגובת משרד הביטחון לידיעה טרם נמסרה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת