התוכי הנדיר שנגנב והוחזר מחפש את זוגתו

לפני חודש נגנבו מביתו של רובי שמעיה 5 זוגות של תוכים נדירים מזן קקדו בשווי כולל של 70 אלף שקלים. לאחרונה הוחזרו לו כמה מהם - אך חלקם עדיין מסתובבים בחנויות חיות ברחבי הארץ. "זה כמו שלקחו לך ילד", מספר שמעיה ופונה בקריאה למי שהיה עד לתוכים שלו - לדווח על כך למשטרה

לפני כחודש נגנבו לרובי שמעיה מאור יהודה עשרה תוכים נדירים, אותם הוא מגדל בביתו, ששווים מוערך בכ-70 אלף שקלים. בפעילות משותפת של שוטרי תחנת מסובים ורשות שמורות הטבע, נעצר השבוע תושב מזרח ירושלים בן 37, החשוד בגניבת הציפורים יקרות הערך.

שמעיה כמעט ואיבד את התקווה לפגוש בשנית את התוכים שלו, עד שפקח ערני של רשות שמורות הטבע זיהה תוכי נדיר מסוג קקדו בחנות בעיר העתיקה בירושלים ודיווח על כך למשטרה.

שמעיה התרגש לקבל את "עבוד" (ABUD) התוכי בחזרה, אך הבהיר כי מדובר בשמחה חלקית בלבד. בת זוגו של עבוד, נקבת קקדו עדיין נעדרת ומידע משטרתי מצביע על כך כי יתכן שהיא ושאר התוכים נמצאים בצפון הארץ ומקווים לאתרם בקרוב ולהחזירם לבעליהם החוקיים.

"זה כמו שלקחו לך ילד"

רובי שמעיה, בעל התוכים הנדירים, סיפר על גניבתם. "הם נגנבו לפני חודש בערך. שווים נאמד ב-70 אלף שקלים", הוא אומר לחדשות 2 באינטרנט. "ערנות של פקח שמורות הטבע, שזיהה את התוכים בחנות חיות במזרח ירושלים, והיה לו תמוה שכך הדבר, הפעיל מידע מודיעיני והגיע לכך שהתוכים נגנבו. הודות למאמצים כבירים נעצר החשוד והתוכים הוחזרו אלי".

אך כאן לא סופה של הפרשה. "תוכים נוספים עדיין לא הוחזרו אליי, ובהם נקבת הקקדו", אומר שמעיה. "התוכים בנצרת, מנסים להחזיר לי אותם. זה כמו שלקחו לך ילד". על מצבו של התוכי שהוחזר אמר שמעיה: "שברו לו את הנוצות, הוא חזר עם דיכאון, הוא אמור לקפוץ ולרקוד - אך לא כך הדבר. כל עוד הנקבה לא תחזור הוא לא יהיה יחזור להיות מה שהיה. גם היא לא תשרוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת