ההורים של הילה ז"ל קמו מהשבעה: "נדליק את המשואה למען החיים"

ירון וסיגלית בצלאלי, ששכלו לפני שבוע בדיוק את בתם סגן הילה ז"ל בהר הרצל, יגיעו הערב למקום בו נהרגה בתם - וידליקו משואה בטקס אליו כה רצתה להגיע. "זה היה אמור להיות היום השמח בחייה", אומרת אמה בריאיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט ומספרת גם על השיחה האחרונה עם בתה

בתזמון מצמרר, קמה היום - יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל - משפחת בצלאלי מהשבעה על הבת סגן הילה ז"ל, שנהרגה לפני שבוע בדיוק באסון קריסת גשר התאורה בהר הרצל. הילה הייתה בחזרות לקראת טקס הדלקת המשואות שייערך הערב, בו יישאר היום מקום ריק בין שורות הדגלנים, לזכרה של הקצינה ששילמה בחייה על המחדל.

"אנחנו מחכים לתוצאות החקירה, סמוכים ובטוחים שאנחנו במדינת חוק ושימצו את הדין, לא יעזבו את זה ויבדקו", אמרה היום אמה של הילה, סיגלית בצלאלי, בריאיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט.

לדבריה, "קרה לנו ולמדינת ישראל אסון גדול. די לחפל"פ, די, בואו נעשה דברים טוב ולא נגיע לטקס שהיה אמור להיות היום הכי שמח של הילה - ובמקום זה להגיע בקושי לטקס".

"משואת שמחת החיים"

הערב ידליקו האם והאב משואה בטקס שהילה חלמה עליו כל חייה. "אני בטוחה שהיא רואה, שומעת וגאה", אמרה סיגלית בכאב. "זה טקס שאומר לנו להמשיך הלאה ואנחנו כחברה צריכים להשתנות, שתהיה לנו אהבה לזולת, כבוד הדדי ואהבה. זו המשואה שלי, משואת שמחת החיים, התקווה וההמשך הלאה".

אביה של הילה, ירון, אמר בריאיון: "אני הופתעתי מכל החברים, ילדים שנהניתי לראות - מלח הארץ. המון הגיעו".

סיגלית סיפרה על השיחה האחרונה עם הילה ז"ל. "ב-14:50 היא התקשרה אליי ואמרה 'אימוש אני מסיימת בשלוש אבל רוקני (מנהל הטקס) רוצה לומר לי משהו, אנחנו הולכים לטקס יום השואה אבל אם זה מציק לך...' אמרתי לה 'לא, אני משאירה לך את האוטו, הכל מצוין'. הנחתי את הטלפון, ראיתי חברים בעבודה ואז בשניות, רעש אימים שאי אפשר לתאר".

"בואו, הילה מתה"

אמה שלה הילה ז"ל עובדת בהר הרצל - ושמעה את קריסת גשר התאורה שהביאה למותה של הבת. "לא איבדתי עשתונות, עליתי על הטרקטורון בשניות וחיפשתי את הילה, שמחתי, לא ראיתי הרבה פצועים, ראיתי מישהי, זיהיתי שהיא לא קצינה, פתאום הרימו את הגשר הנורא הזה וראיתי חייל או חיילת שמנסים להחיות ולא זיהיתי. אמרתי לרוקני 'ראית את הילדה שלי?' והוא ענה לי בצורה כואבת, 'הבת שלך למטה'. אמרתי לו 'לא, אם היא הייתה פה היא הייתה מנסה להציל, אפילו אם היא הייתה פצועה'".

"חזרתי למשרד", משחזרת סיגלית. "אף אחד לא הודיע לי. התקשרתי לבעלי ולבנים שלי ואמרתי להם 'בואו, הילה מתה'". לדבריה, "הילה חיה מגיל קטן את הטקס הזה, זה כל כך סימבולי שהיא נפלה ליד חוזה המדינה. זו הילה, כל מה שהרצל חזה בחלומו".

בהכנת הידיעה השתתפה דפנה ליאל

אם הפצוע מהר הרצל: "שכחו אותנו"