אם הפצוע מהר הרצל: "שכחו אותנו"

סמ"ר שי קריכלי נפצע קשה בקריסת עמוד התאורה בהר הרצל, לפני שבוע בדיוק. אחרי ניתוח מסובך שעבר, מצפה לשי - חייל מצטיין - שיקום ארוך. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפרה אמו: "עושים מאיתנו צחוק ואני מקווה שהם יקבלו עונש. אני מאמינה שהם יקבלו את העונש"

האסון בהר הרצל, לפני שבוע (חדשות 2)

שבוע אחרי האסון בהר הרצל, סמ"ר שי קריכלי שנפצע קשה בקריסת עמוד התאורה במהלך החזרות לטקס הדלקת המשואות עדיין מאושפז בבית החולים "שערי צדק" בירושלים. שיפור קל חל במצבו, ולמרות שלא יוכל להגיע הערב לטקס - משפחתו מקווה שיצליח להגיע לטקס אליו הוזמן בבית הנשיא מחר בבוקר.

קריכלי נפצע עם ארבעה חיילים נוספים באסון, בו נהרגה סגן הילה בצלאלי ז"ל. מצבם של שניים מהפצועים הוגדר קל והם שוחררו עוד באותו הערב לבתיהם. אחרי שהוא עבר ניתוח מורכב בגלל מספר חוליות מרוסקות בגבו, צפוי כעת שי לעבור שיקום ארוך.

"שי עמד ליד הילה בזמן האירוע", משחזרת היום אירנה מלמד, דודתו של שי, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הוא מספר שהם ראו את העמוד מתנדנד, והיו קריאות לרוץ אבל הם לא הבינו לאן לרוץ. פתאום הוא מצא את עצמו מתחת לקונסטרוקציה הזו. מזל שהוא במצב הזה ולא קשה יותר".

"שי עבר שני ניתוחים קשים בגב והשתילו לו פלטינות, נשברו לו חמש חוליות", מוסיפה מלמד. "הוא יישאר מאושפז עוד כשבועיים-שלושה בבית החולים שערי צדק בירושלים. הוא קצת עומד על הרגליים עכשיו, אבל הוא יצטרך שיקום ארוך".

שי, תושב מודיעין, משרת במנהלת התיאום והקישור ביריחו, וצפוי להשתחרר משירותו הצבאי בחודש אוגוסט. "חיילים רבים מהיחידה שלו באים לבקר אותו כל הזמן", מספרת דודתו. "בהתחלה לא סיפרנו לו שהילה נהרגה, אבל הפסיכולוג אמר שחייבים לספר. הוא לקח את זה קשה מאוד".

אמו של שי: "כואב לי שעברו הלאה ולא זוכרים אותנו"

אמו של שי, לאה, זועמת על האחראים למחדל שגרם לפציעת בנה. "חבל שזה קורה בנסיבות האלה, זו לא מלחמה. עושים עלינו קופה, עושים מאיתנו צחוק ואני מקווה שהם יקבלו עונש. אני מאמינה שהם יקבלו את העונש", היא אומרת בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. לדבריה, הגורמים שהביעו צער על מותה של הילה ז"ל, "שכחו" את החיילים הפצועים. "כואב לי שעברו על זה הלאה, כואב לי שלא פנו אל החיילים האלה שנפגעו ואיחלו להם החלמה מהירה. המשפחה שלנו נעצרה, אז לפחות שיזכירו אותנו".

סגן הילה בצלאלי ז"ל. נהרגה באסון (חדשות 2)

"השיקום ששי יעבור יהיה ארוך", מספרת האם. "רק בעוד שמונה חודשים יוציאו לו את הפלטינות מהגב. הוא סובל מכאבים כל הזמן. אולי כשהוא יעכל ויבין את המצב בו הוא נמצא - הוא יכעס גם כן".

שוהם בוריו, דוברת בית החולים "שערי צדק", אמרה לחדשות 2 באינטרנט: "יש שיפור במצבו של שי, אני מאוד מקווה שהכל יהיה בסדר. הוא בתהליך של שיפור וריפוי, הוא עבר ניתוח אורתופדי מאוד ארוך ומורכב. היו לו חוליות מרוסקות בגב, ונמצא בתהליך של החלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת