אותרה גופתו של ליאור בן ה-10 שטבע באשקלון

4 ימים לאחר שטבע בחוף דלילה באשקלון, נמצאה הבוקר גופתו של הילד ליאור אבטה בן ה-10. הגופה עוברת כעת בדיקות סופיות לצורך זיהוי. לאחר הטביעה שיחזר אחיו: "אם הכוחות היו מגיעים בזמן - ניתן היה להציל את את אחי"

ליאור אבטה בן ה-10. הגופה אותרה (חדשות 2)

סוף טרגי לחיפושים: יומיים לאחר פתיחת עונת הרחצה וארבעה ימים לאחר שנעלם בין הגלים בחוף דלילה באשקלון, איתרו היום כוחות ההצלה את גופתו של הילד ליאור אבטה בן ה-10. המשטרה עורכת כעת בדיקות כדי לזהות באופן סופי את הגופה, אך ההערכות הן שמדובר בליאור.

פקד עו"ד מיטל גרף, דוברת מרחב לכיש של המשטרה, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט: "בשלב זה עדיין לא זוהתה הגופה באופן סופי, אך ככל הנראה מדובר בילד שטבע בחוף דלילה לפני 4 ימים".

 אחיו של ליאור, ירמי, סיפר ביום הטביעה על השתלשלות האירוע הקשה. "בסביבות עשר ורבע הגענו לחוף. אחרי שהשארנו את החפצים בחוף, נכנסנו שלושתנו למים. אחרי עשר דקות, רציתי לראות שלא גנבו לנו שום דבר. כשחזרתי לכיוון המים שמעתי את שני האחים שלי צועקים 'הצילו'".

חיים אוטמזגין, מפקד יחידת הצוללנים של זק"א, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על מציאת הגופה: "על פי קצין החקירות שביצע איתנו את פעולת החילוץ, אכן מדובר בילד ליאור אבטה. המציל בחוף הים הבחין בגוף צף במים, במרחק של כ-500 מטר מקו החוף. לאחר מכן הזעיק את כוחות השיטור הימי והם  אלה שמצאו את הגופה, שאמנם נשמרה במצב די סביר, אך השהייה במים במשך ארבעה ימים גרמה לנזק מסוים. משפחתו של ליאור הייתה במקום הטביעה, ובמרחק מה ממאמצי מהחילוץ, על מנת שלא ליצור סערת רגשות. לאחר הפינוי לחוף, העברנו את גופת הילד לבית החולים ברזילי באשקלון, לשם גם הגיעה המשפחה על מנת להשלים את תהליך הזיהוי".

"ליאור ניסה לתפוס לאחותו את היד ולא הצליח"

"לאחר מכן הוצאתי אותם החוצה, אמרתי להם שיישבו בצד. את ליאור בשלב הזה לא ראיתי", תיאר בזעזוע. "שמעתי רק את אחותי בוכה: 'ליאור, ליאור, אני לא מוצאת את ליאור'". 

בנוסף על הכאב הרב שהוא חווה, לאח הבכור יש גם ביקורת נוקבת התנהלותם של כוחות הביטחון. "הפעילות של המשטרה ומד"א נראתה לי לא נכונה", אמר ירמי והוסיף: "הם התנהגו בצורה פזיזה, והכוחות שהגיעו למקום היו דלים מאוד. אם הם היו מגיעים בזמן - ניתן היה להציל את אחי".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת