שוב: תאונה על רחבת המסדרים

תקרית בטיחות שנייה על רחבת המסדרים בהר הרצל תוך כשבוע: רכב כבד של חברת התאורה פגע ביציע הכבוד שהוקם במקום. היציע נפגע ונפסל לשימוש, אולם איש לא נפגע. משרד ההסברה: התקלה תתוקן בשעה הקרובה

תאונה נוספת ברחבת הטקסים בהר הרצל אמש, הפעם בלי נפגעים: אמש בעת החזרה הגנרלית פגע רכב כבד של חברת התאורה ביציע הכבוד שהוקם במקום. היציע נפגע ונפסל לשימוש. ממשרד ההסברה שאחראי על ארגון הטקס נמסר כי מדובר בתקלה שתתוקן בשעה הקורבה וכי לא נגרם נזק למושבים.

מדובר בתקרית בטיחות שנייה בתוך כשבוע שמתרחשת בהכנות לטקס הממלכתי, לאחר שלפני כשבוע קרס גשר התאורה על הרחבה, וגרם למותה של סגן הילה בצלאלי ולפציעה של חמישה חיילים נוספים שעסקו בחזרות לטקס.

כשבוע אחרי האסון בהר הרצל שבו אמש החיילים למקום האסון - וקיימו חזרה כללית לטקס. מפקד הטקס, אל"מ (מיל') דוד רוקני, שהיה עד לאסון, מבין את הקושי מולו עומדים החיילים אך מדגיש - צריך להמשיך. גשר התאורה שישמש בטקס, מוחזק הערב באמצעות מנוף.

"אזכור לא רק את הטקס אלא את האירוע לפני הטקס כל זמן שאני חי", אומר אל"מ רוקני לחדשות 2 באינטרנט, "אני ראיתי את זה בעיניים שלי - ואני אזכור את זה כל חיי. אנחנו מנסים להתגבר על האירוע ולהכניס את החיילים לתלם הנכון. הם עסוקים מאוד בביצוע תרגולות, כך שאני מאמין שכל פעם שהם עסוקים בזה הם לא חושבים את זה ולא מביעים את זה".

"לא אשכח זאת כל חיי". אל"מ רוקני, ארכיון (חדשות 2)

לגבי השפעת האסון על החיילים בחזרות, אמר רוקני: "החזרות הולכות בסדר, אנחנו עושים חזרות על מודל שנמצא בשטח אחר. בערב יש חזרה כללית - באותו המקום שהיה את האסון, אנחנו מתגברים". לגבי הנצחת זכרה של סגן בצלאלי ז"ל, הדגיש רוקני: "אנחנו עושים משהו לכבוד הילה. שה תוכנן ובוצע בחזרות בהר הרצל".

בית המשפט שחרר את החשודים בגרימת מוות ברשלנות למאסר בית

בית המשפט נעתר אתמול לבקשת המשטרה ושחרר היום למעצר בית את ארבעת העצורים החשודים בגרימת מותה ברשלנות של סגן הילה בצלאלי ז"ל. לטענת המשטרה, ממצאי החקירה מחזקים את החשדות המיוחסים לארבעה.

החשודים הם אלעד לביא, סמנכ"ל התפעול של "עיצוב במה" אלעד לביא ואחד הבעלים, ששוחרר למעצר בית של שמונה ימים. שלושת החשודים הנוספים שנעצרו עד כה בחשד לגרימת מוות ברשלנות, מרמה וזיוף - יועץ הבטיחות יצחק צוקר, המהנדס אורן ורשבסקי ומפיק האירוע אלכס סלע.

לטענת המשטרה, בשלב זה אין צורך להשאיר את הארבעה במעצר, זאת משום שממצאי החקירה שהתקבלו עד כה מחזקים את החשדות נגד המעורבים. בימים האחרונים נחקרו עוד כמה חשודים נוספים תחת אזהרה, ששוחררו בתום חקירתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת