החיילים חוזרים למקום האסון

כשבוע אחרי מותה של סגן הילה בצלאלי ז"ל, חוזרים היום החיילים לקיים חזרות במקום בו נהרגה - רחבת הטקסים בהר הרצל. "אזכור את האירוע הזה כל חיי", מספר מפקד הטקס אל"מ דוד רוקני ומבטיח: "אנחנו עושים משהו לכבוד הילה"

חוזרים למקום הטרגדיה: כשבוע אחרי האסון בהר הרצל בו נהרגה סגן הילה בצלאלי ז"ל מקריסת גשר תאורה, יחזרו היום החיילים למקום האסון - לקיים חזרה כללית לטקס. מפקד הטקס, אל"מ (מיל') דוד רוקני, שהיה עד לאסון, מבין את הקושי מולו עומדים החיילים אך מדגיש - צריך להמשיך. גשר התאורה שישמש בטקס, מוחזק הערב באמצעות מנוף.

"לא אשכח זאת כל חיי". אל"מ רוקני, ארכיון (חדשות 2)
"אזכור לא רק את הטקס אלא את האירוע לפני הטקס כל זמן שאני חי", אומר אל"מ רוקני לחדשות 2 באינטרנט, "אני ראיתי את זה בעיניים שלי - ואני אזכור את זה כל חיי. אנחנו מנסים להתגבר על האירוע ולהכניס את החיילים לתלם הנכון. הם עסוקים מאוד בביצוע תרגולות, כך שאני מאמין שכל פעם שהם עסוקים בזה הם לא חושבים את זה ולא מביעים את זה".

לגבי השפעת האסון על החיילים בחזרות, אמר רוקני: "החזרות הולכות בסדר, אנחנו עושים חזרות על מודל שנמצא בשטח אחר. בערב יש חזרה כללית - באותו המקום שהיה את האסון, אנחנו מתגברים". לגבי הנצחת זכרה של סגן בצלאלי ז"ל, הדגיש רוקני: "אנחנו עושים משהו לכבוד הילה. שה תוכנן ובוצע בחזרות בהר הרצל".

בית המשפט שחרר את החשודים בגרימת מוות ברשלנות למאסר בית

בית המשפט נעתר אחר הצהריים לבקשת המשטרה ושחרר היום למעצר בית את ארבעת העצורים החשודים בגרימת מותה ברשלנות של סגן הילה בצלאלי ז"ל. לטענת המשטרה, ממצאי החקירה מחזקים את החשדות המיוחסים לארבעה.

החשודים הם אלעד לביא, סמנכ"ל התפעול של "עיצוב במה" אלעד לביא ואחד הבעלים, ששוחרר למעצר בית של שמונה ימים. שלושת החשודים הנוספים שנעצרו עד כה בחשד לגרימת מוות ברשלנות, מרמה וזיוף - יועץ הבטיחות יצחק צוקר, המהנדס אורן ורשבסקי ומפיק האירוע אלכס סלע.

לטענת המשטרה, בשלב זה אין צורך להשאיר את הארבעה במעצר, זאת משום שממצאי החקירה שהתקבלו עד כה מחזקים את החשדות נגד המעורבים. בימים האחרונים נחקרו עוד כמה חשודים נוספים תחת אזהרה, ששוחררו בתום חקירתם.

המפכ"ל יוחנן דנינו התייחס לאירוע בהר הרצל בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "מדובר באירוע טרגי. פגשנו אתמול את המשפחה בטקס הנחת הדגלון בהר הרצל, באמת מדובר במשפחה מצוינת. התיק עצמו ייחקר עד תום, אנחנו ננסה לברר את העובדות ואת כל התהליך - מי עשה מה, מי נתן אישורים - על פניו נעשו פה עבירות חמורות, ואנחנו נמצה את הדין עם מי שביצע אותן", הדגיש דנינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת