יצא לתפוס טרמפים ונעלם ל-7 שנים

ב-24 במאי 2005 נראה החייל מג'די חלבי לאחרונה, כשניסה לתפוס טרמפים בכפר בו התגורר, דלית אל כרמל. מאז נערכים חיפושים נרחבים בניסיון למצוא קצה חוט על מיקום הימצאו, ללא שום תוצאה. פרס של 10 מיליון דולר אף הוצע תמורת פיסת מידע אמינה סביב היעלמותו - אך עדיין לא התקבל מידע חדש אודות החייל

עקבותיו של מג'די חלבי, טוראי בצה"ל בן 27, אבדו לפני שבע שנים בזמן שהיה בחופשה מהצבא. חלבי, תושב דלית אל כרמל, נראה לאחרונה ב-24 במאי 2005 בכפרו בזמן שניסה לתפוס טרמפים, כשהוא לובש חולצה שחורה ולבנה ומכנסי ג'ינס - ומאז נעלם.

עם הדיווח על היעדרותו של חלבי, ששירת ביחידה של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה במרכז הארץ, החלו בני משפחתו בחיפושים נרחבים אחריו בכל רחבי הארץ, והעבירו ביקורת רבה על כך שלא ניתן להם סיוע בחיפושים.

לאחר שלא עלו כל פרטים על מקום הימצאו, הוכרז חלבי ב-6 ביוני 2005 כנעדר על ידי ראש אגף כוח אדם בצה"ל. ההכרזה על מעמד זה הביאה להקמתו של צוות חקירה מיוחד, בראשות משטרת ישראל ובשילוב ענף איתור נעדרים והמשטרה הצבאית החוקרת.

10 מיליון דולר עבור פיסת מידע

בניסיון לשפוך אור על היעלמותו של חלבי, הציעה עמותת "לחופש נולד" פרס כספי בגובה של 10 מיליון דולר עבור פרטים אמינים על מיקומו. החיפושים אודות מידע וניסיונות למצוא קצה חוט בפרשה בוצעו באזורים שונים ברחבי הארץ וגם במדינות שכנות, אך עד כה לא נמצא מידע איכותי בנושא.

לפני כשנתיים, יחיא פרחאן, שהורשע בשלושה מקרי רצח בהם רצח הנערה דנה בנט, טען בפני חוקרי המשטרה שברשותו ישנו מידע שיכול להוביל לגופתו של החייל הנעדר מג'די חלבי. בני משפחתו של חלבי טענו אז כי יש לבדוק את מקורותיו של הרוצח המורשע, אך לבסוף לא נמצאו שום פרטים חדשים על מקום הימצאו של החייל.

במשך השנים ממשיכים לפעול בני המשפחה של החייל בניסיון להעלות את המודעות להיעלמותו של חלבי. למרות הזמן הרב שעבר, הם חוזרים ומבהירים כי בנם נחטף, וכי הם מאמינים שהוא עדיין נמצא בחיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת