אפסה התקווה לחייו של ליאור בן ה-10: "היה ניתן להציל אותו"

יותר מ-24 שעות חלפו מאז נסחף ליאור אבטה בן ה-10 מקריית גת במי הים התיכון, וגופתו עדיין לא נמצאה. אחיו הבכור שיחזר היום את האירועים העצובים, תוך שהוא מטיח ביקורת נוקבת בכוחות ההצלה. "אם הם היו מגיעים בזמן, ניתן היה להציל את אחי", אמר והוסיף: "לא משנה באיזה מצב - העיקר שנמצא אותו"

מחר תיפתח באופן רשמי עונת הרחצה בחופים ברחבי הארץ, אבל אתמול גבה המזג ההפכפך של הים התיכון קורבן ראשון. משטרת אשקלון וכוחות ההצלה ממשיכים בסריקות באזור חוף דלילה בעיר בחיפושים אחר ליאור אבטה בן ה-10, שנסחף במים ונעלם. עד כה, כל המאמצים לאתרו העלו חרס.

אחיו של ליאור, ירמי, סיפר היום על השתלשלות האירוע הקשה. "בסביבות עשר ורבע הגענו לחוף", סיפר בכאב. "אחרי שהשארנו את החפצים בחוף, נכנסנו שלושתנו למים. אחרי עשר דקות, רציתי לראות שלא גנבו לנו שום דבר. כשחזרתי לכיוון המים שמעתי את שני האחים שלי צועקים 'הצילו'".

"ליאור ניסה לתפוס לאחותו את היד ולא הצליח"

"לאחר מכן הוצאתי אותם החוצה, אמרתי להם שיישבו בצד. את ליאור בשלב הזה לא ראיתי", תיאר בזעזוע. "שמעתי רק את אחותי בוכה: 'ליאור, ליאור, אני לא מוצאת את ליאור'". 

לאחר שהתעשתה מעט, הצליחה האחות הקטנה, אילנה, לתאר בפני אחיה הגדול את שאירע בזמן שהיה מחוץ למים. "היא ניסתה להציל את שניהם ונשאה אותו על הגב שלה", סיפר ירמי בקול רועד, "כביכול לנסות לחמוק מהמערבולת. היא אמרה לי בפירוש שהוא היה על הגב שלה. הוא ניסה לתפוס לה את היד ולא הצליח. היא גיבורה. אין מה לדבר".

"אם הכוחות היו מגיעים בזמן - היה אפשר להציל את אחי"

בנוסף על הכאב הרב שהוא חווה, לאח הבכור יש גם ביקורת נוקבת התנהלותם של כוחות הביטחון. "הפעילות של המשטרה ומד"א נראתה לי לא נכונה", אמר ירמי והוסיף: "הם התנהגו בצורה פזיזה, והכוחות שהגיעו למקום היו דלים מאוד. אם הם היו מגיעים בזמן - ניתן היה להציל את אחי".

בסוף דבריו, הביע האח תקווה שהמצב יסתדר. "אני מקווה שאחיי יהיו בסדר. בעזרת השם נמצא אותו", אמר בבכי. "לא משנה באיזה מצב ימצאו אותו, העיקר שימצאו. שנדע שזה היה שלנו".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת