נכדתה של הקשישה שנדרסה: "הנהג עשה את מה שהנאצים לא הצליחו"

אינה גולדנברג, שאמה וסבתה נדרסו והופקרו אתמול בחיפה, תוקפת בחריפות את הנהג שנמלט מהמקום. "היא שרדה דברים איומים בשואה, חמש שנים נוראיות, ואחר כך הצליחה להשתקם והקימה משפחה, והנה פה בשנייה הוא הרס לה את החיים", אמרה הנכדה בבית החולים. "אני מקווה שהוא מתפלל בדיוק כמוני שסבתא תצא מכל זה"

בעוד הרופאים בבית החולים רמב"ם בחיפה נאבקים להציל את חייה של הקשישה פאניה פייזילברג, שנדרסה והופקרה אתמול בחיפה, תוקפת נכדתה את החשוד בדריסה שלא הושיט יד לסייע. "מה שהוא עשה תוך שנייה, זה מה שהנאצים לא הצליחו תוך חמש שנים לעשות", אמרה בכעס.

"היא ברחה וניצלה בחיים אחרי חמש שנים קשות בשואה והקימה משפחה", אמרה אינה גולדנברג, בתה של לריסה שנפגעה גם היא בתאונה ונכדתה של פאינה. "הנהג עשה את זה תוך שנייה. אני מקווה שהוא מתפלל גם כן בדיוק כמוני שסבתא תצא מכל זה".

גולדנברג בת ה-40 אומרת שאירוע שכזה יכול היה לקרות לכל אחד. "ברגע שאתה יושב מול טלוויזיה וחושב שלי זה לא יקרה, זה כן יכול לקרות לכל אחד", ציינה הבת. "צריכים כנראה במלחמה הזו נגד נהגים כאלה עונש חמור יותר. בינתיים אנחנו המפסידים".

החשוד בדריסה, היום בבית המשפט (חדשות 2)

"כל אחד אומר 'לי זה לא יקרה'"

בני המשפחה עלו ממדינות חבר העמים לפני 17 שנה והתגוררו בחיפה, ולפני כשנה וחצי עברו אמה וסבתה עברו לדיור מוגן ברחוב העלייה בשכונת בת גלים. "אתמול הן בילו בחוף הים, חזרו הביתה ולאחר שחצו את הכביש היו על המדרכה כדי להיכנס לבניין שבו הן גרות, ואז האוטו פגע בהן. התופעה הזו של נהגים שיכורים לא ניתן לתאר אותה. כל אחד אומר: 'לי זה לא יקרה', אך לי זה קרה".

"איזה מסר אפשר כבר להעביר לאנשים שקודם שותים, אחר כך דורסים אנשים ובורחים מהמקום, ואם לא מספיק, הם גם מנסים לטשטש עקבות ולוקחים את מספר הרכב? אין מה להגיד לאנשים כאלה. מה שצריך להגיד זה למערכת שתכביד את הענישה. לפעם הבאה - שאנשים יחשבו לפני. לצערי הענישה לא מספיק חמורה".

"אני אמנם לא שופטת, אבל חבר'ה צעירים כיום אינם מפחדים כי הם יודעים שלא יקבלו יותר מקנס של אלף שקל ומקסימום חודשיים מאסר", סיכמה הנכדה בעצב. "ומי שנשאר אלה אנו, המפסידים".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת