אמה של הילה ז"ל תדליק משואה: "זה מעודד אותי"

שעה שחקירת מות בתה הקצינה בקריסת גשר התאורה בהר הרצל נמשכת, מברכת הבוקר אמה של הילה בצלאלי ז"ל על בקשתו של יו"ר הכנסת ממנה - להדליק משואה ביום העצמאות, במקום בו נהרגה בתה. "הייתי גאה וממשיכה להיות גאה במדינה", אמרה. "עם ישראל יבין מי הייתה הילה"

כבוד אחרון לסגן הילה ז"ל (פייסבוק)

סיגלית בצלאלי, אמה של סגן הילה בצלאלי ז"ל שנהרגה בקריסת גשר התאורה בהר הרצל, נעתרה לבקשת יו"ר הכנסת רובי ריבלין - וביום רביעי הקרוב תדליק את אחת ממשואות יום העצמאות בטקס המרכזי במקום. הבוקר אמרה סיגלית לחדשות 2 באינטרנט כי בכך היא תגשים את חלומה של הילה ז"ל - להשתתף בטקס הממלכתי.

"הייתי גאה וממשיכה להיות גאה במדינה", אמרה בצלאלי בעקבות פנייתו של יו"ר הכנסת. "מעודד אותי שהחליטו לעשות זאת ושעם ישראל יבין מי הייתה הילה. "זה כל כך סימבולי". בצלאלי הוסיפה שמאז המוות הטרגי בשבוע שעבר, שעדיין נמצא בחקירה בחשד לגרימת מוות ברשלנות, מגיעים אזרחים רבים לנחם את המשפחה האבלה, כולל "הרבה אנשים שהילה הייתה קשורה אליהם".

נציין שבצלאלי הוזמנה להדליק משואה ביחד עם יו"ר הכנסת ריבלין, ומקומה בטקס לא יתפוס את מקומו של איש ממדליקי המשואות.

הבוקר צפויים בני משפחת בצלאלי לקום מהשבעה ויצטרפו לרמטכ"ל רא"ל בני גנץ בהנחת זר על קברה של סגן הילה. מדי שנה נוהג הרמטכ"ל המכהן להניח פרחים על קברו של החייל האחרון שנהרג לפני יום הזיכרון וכחלק ממסורת זו יבקר השנה הרמטכ"ל בקברה של הילה ז"ל.

"אני מבקש לקיים את הטקס השנה ולהקדיש אותו להילה", אמר ניב, אחיה של הילה, בריאיון לחדשות 2. "החלום שלה היה להופיע בטקס יום העצמאות, היא כל כך חיכתה לזה", סיפר האח ההמום. כעת נראה שבקשתה הכואבת של המשפחה השכולה מתקבלת.

החשודים עדיין במעצר

בסוף השבוע האריך בית המשפט המחוזי בירושלים את מעצרם של שלושת החשודים בגרימת מותה ברשלנות של הקצינה הילה בצלאלי ז"ל, עד למחר. בכך הפך השופט יוסף שפירא את הכרעת בית משפט השלום בסוגיה, שאפשר לשלושה - יועץ הבטיחות יצחק צוקר, סמנכ"ל התפעול אלעד לביא והמהנדס אורן ורשבסקי - להשתחרר לבתיהם.

עבירות נוספות שבמשטרה מייחסים לחשודים הן זיוף וקבלת דבר במרמה. "אסון מחריד קרה במתחם הר הרצל שבירושלים במהלך חזרות שהתקיימו שם לקראת טקס סיום יום הזיכרון וחגיגות יום העצמאות שעתיד להתקיים בשבוע הבא", כתב השופט שפירא בהחלטתו. "מבנה מתכת גבוה שהוקם ועליו אמורים היו להיות מותקנים עזרים שונים קרס וקטל את סגן הילה בצלאלי ז"ל, ופצע בדרגות שונות שבעה חיילים נוספים. אסון זה זעזע את המדינה כולה היודעת שכול ודאבה".

השופט הביע הערכה כלפי המשטרה בטיפול בפרשה וכתב כי "ייאמר לשבחה שפעלה בנחישות ובמקצועיות ועצרה את המשיבים (החשודים) המעורבים בביצוע הפרויקט בתחומי התכנון, הביצוע והיועץ המקצועי". הוא ציין כי מבחינת חומר הראיות שנאסף נגד השלושה עד כה "עלתה שרשרת ארוכה של כשלים בכל שלבי הביצוע והתקדמות בבנייה".

באשר לסיבה שמצא להאריך את מעצרם, חרף ההחלטה הקודמת, כתב שפירא כי "החשודים קשורים בקשרים עסקיים וקיימות בתיק החקירה ובעדויותיהם סתירות מהותיות רבות הנוגעות לאותם הגורמים שהובילו בסופו של יום לקריסת המבנה. סוגיית החשש לשיבוש ההליכים הינה לב הערר. לצורך ביצוע המשימות הנדרשות היה מקום להיעתר חלקית לבקשה ולאפשר למשטרה להתקדם בחקירה, ככל שהדבר נחוץ לעניין המשיבים, וזאת למשך שני ימי עבודה".

בשבוע שעבר הצטרף אל שורת החשודים גם מפיק טקס יום העצמאות. הוא נלקח לחקירה שתנסה לשפוך אור על הנסיבות שהובילו להתרחשות האסון, שבעקבותיו הוחלט לפרק את כל במות הטקסים שהוקמו לקראת יום הזיכרון בבירה. מעצרו הוארך עד ליום שני.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת