טקס הדלקת המשואות יתקיים כמתוכנן

משרד ההסברה והתפוצות החליט לקיים את טקס הדלקת המשואות בערב יום העצמאות בהר הרצל כמתוכנן. מהנדסים יגיעו לאתר לבחון את בטיחות המתחם. אמש הציע יו"ר הכנסת ריבלין, שאחראי גם על טקס הדלקת המשואות, לקיים את האירוע ברחבת הכנסת

משרד ההסברה והתפוצות, שאחראי על טקס הדלקת המשואות בהר הרצל, החליט לקיים את הטקס כרגיל וזאת למרות האסון בו נהרגה הקצינה הילה בצלאל ז"ל. מהמשרד נמסר כי הטקס יתקיים בכפוף לאישור מהנדסי בניין שיגיעו למקום ויבדקו את בטיחות המתחם. אמש הציע יו"ר הכנסת ריבלין לקיים את הדלקת המשואות ברחבת הכנסת.

במקביל הוחלט לפרק את הבמה והטריבונה במתחם יד לבנים בו יתקיים בשבוע הבא טקס יום הזיכרון לאחר שהתברר כי הוקם ע"י אותו מהנדס יועץ בטיחות שהקימה את הגשר תאורה שהתמוטט. קודם לכן, הודיעה עיריית ירושלים כי הוחלט לפרק את כל במות הטקסים ליום הזיכרון בעיר. הסיבה: יצחק צוקר, יועץ הבטיחות שייעץ להקמת הבמה בהר הרצל, הוא גם היועץ של כלל במות האירועים ברחבי העיר ואורן ורשבסקי, מהנדס הבמה בהר הרצל לקח חלק בפרויקטים רבים בעיר.

"נהפוך כל אבן בחקירת האסון"

בתדרוך שערכה אתמול משטרת ירושלים בנוגע להתפתחות חקירת אסון קריסת עמודי התאורה בהר הרצל, נראה שקיימות סתירות בין עדויות המעורבים בפרשה. לטענת גורמים במשטרה, ייתכן שבשל חומרת האירוע יוחמר החשד נגד המעורבים להריגה. אמש נעצר גם מפיק האירוע והוא יובא בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרו.

בנוסף טוענים גורמים במשטרה, כי ייתכן שבשל שרשרת הכשלים ועוצמתם, ישודרג החשד נגד המעורבים מגרימת מוות ברשלנות להריגה". "אנחנו מדברים על עדויות רבות, ויש לנו סתירות, אבל אנחנו מתכוונים להפוך כל אבן כדי להגיע לחקר האמת. יש סתירה מהותית בין כל העדויות. אנחנו נעשה הכל כדי לסייע ככל שנידרש", אמר נצ"מ חיים בלומנפלד מפקד מרחב מוריה במשטרה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת