הצעיר היהודי שהותקף באוקראינה משחזר: "מישהו נתן לי מכה מאחור"

אהרון אלכסנדר, הצעיר היהודי שהותקף בליל הסדר מחוץ לבית כנסת באוקראינה, מתאושש בביה"ח איכילוב ומנסה להיזכר ברגעי התקיפה. "מישהו נתן לי מכה - והתעוררתי בבית הכנסת", הוא אומר היום. אחרי אשפוזו במצב קשה, בימים הקרובים הוא ישוחרר מבית החולים לשיקום

אהרון אלכסנדר, הצעיר שהותקף על רקע אנטישמי באוקראינה בערב ליל הסדר והועבר לטיפול רפואי בבית החולים איכילוב בתל אביב, מדבר היום לראשונה ומשחזר את התקיפה. "מישהו נתן לי מכה מאחורה כשיצאתי מבית הכנסת", מספר אלכסנדר שממשיך להתאושש בבית החולים.

לפני 10 ימים הותקף אלכסנדר בן ה-25, אחרי שיצא מבית הכנסת בקייב כשכיפה לראשו. "כאב לי הראש, אני לא זוכר מי נתן לי את המכה", משחזר היום הצעיר. "קיבלתי מכה מאחור עם משהו כזה. אחרי המכה התעוררתי בבית הכנסת".

ישתחרר בימים הקרובים לשיקום

אחרי הטיפול הראשוני שקיבל בבית החולים באוקראינה, הוטס אלכסנדר לטיפול ברפואי באיכילוב, שם ייצבו הרופאים את מצבו. היום הוא מדבר לראשונה, ומבקש להודות על הסיוע. "אני מודה למדינת ישראל ולעם ישראל שעוזרים לי במה שצריך", אמר.

הערב יבקר את אלכסנדר הרב הראשי לישראל יונה מצגר, וכבר בימים הקרובים הוא צפוי להשתחרר מהיחידה לטיפול נמרץ ולהתחיל תהליך שיקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת