אמה של הקצינה זועמת: "די לחלטורות, הכל בשביל כסף"

בקול חנוק מדמעות וכשהיא עדיין מתקשה לעכל את האסון, תוקפת סיגלית בצלאלי, אמה של סגן הילה ז"ל שנהרגה באסון בהר הרצל, את האחראים למחדל. "אלוהים לקח את הילה כי הוא בחר, אבל זה יכול היה להיגמר בעוד משפחות", אמרה האם לחדשות 2 באינטרנט. "זה יעבור להן - אבל לנו זה לא יעבור". האח: "נדרוש לקרוא לטקס על שמה"

סיגלית בצלאלי, אמה של סגן הילה בצלאלי ז"ל שנהרגה אמש מקריסת עמוד התאורה בחזרות לטקס יום העצמאות בהר הרצל, מתקשה לעכל את האסון שפקד את המשפחה. האם, העובדת כמזכירת מנהל האתר בהר הרצל, הוזעקה לבמת החזרות שניות לאחר האסון וקיבלה שם את בשורת האיוב: ההרוגה בתקרית הקשה היא בתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אמש היא נפרדה מהילה, במסע ההלוויה שהתקיים בשעת לילה מאוחרת בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. הבוקר היא זועמת על המחדל בבניית בימת החזרות וקוראת להעמיד לדין את האשמים. "די לחלטורות, די לאנשים שעושים הכל בשביל כסף", אמרה בבכי בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הכל הבל הבלים. איך ב-2012 מדינת ישראל לא יכולה לבחור את האנשים הכי טובים לטקסים?! איך היא מרשה שדבר כזה יקרה?!".

"אלוהים לקח את הילה כי הוא בחר, אבל זה יכול היה להיגמר בעוד משפחות. זה יעבור להן - אבל לנו זה לא יעבור. הם גמרו אותנו", אמרה האם סיגלית. "הילה הייתה מושלמת, היא פשוט ילדה שכל הורה היה מתחנן ומשלם את כל הונו שיהיה לו ילדה כל כך טובה או חכמה".

המשפחה דורשת: לקרוא לטקס יום העצמאות על שמה של הילה

גם ניב בצלאלי, אחיה של הילה, זועם על מות אחותו. "ברגע שנקום מהשבעה נילחם כדי להביא לדין את האשמים", אמר לחדשות 2 באינטרנט. "אני פונה לראש הממשלה, לנשיא המדינה - אנחנו מבקשים שהטקס ייקרא על שמה של הילה וכך ינציחו את זכרה כמו שצריך. זה המעט שניתן לעשות לזכרה. זה צריך להיות יום אבל לאומי - לא רק הילה נהרגה, היו שם עוד מאות אנשים שהיו יכולים למות. אבל במדינה שלנו הכל זה כסף".

"כל האחראים צריכים להתבייש, המדינה שלנו משלמת כל כך הרבה כסף על הטקס המרכזי בהר הרצל", הוסיף האח וקרא: "אני מבטיח: מי שאחראי למחדל ישלם את המחיר. לא נשקוט". חבר נוסף של הילה, בר סיטון, אמר: "לא ניתן לתרבות ה'חפלפ' להימשך על גבה של הילה, כאן לא יהיה 'אסון ורסאי 2'".

גם אחיה הצעיר של הילה, צח בצלאלי, נשמע כועס. "אני רוצה שזה יהיה אסון האחרון", אמר האח בכניסה לבית המשפחה. "אם היו שוללים לחברה הזאת את הרישיון עוד בתקופת גשר המכביה, אז אולי אחותי עוד הייתה בחיים".

נטע שטרנשיין, רכזת השכבה בתיכון "בויאר", סיפרה בראיון לחדשות 2 באינטרנט על הילה. "היא הייתה דמות מאות דומיננטית ומאוד פעילה חברתית, יזמה יוזמות חברתיות, הייתה לה רגישות חברתית, הייתה פעילה במועצת התלמידים הבית ספרית והארצית, ובמסגרת פעילותה עשתה רבות למען הקהילה", אמרה.

"היא הייתה מלאת מרץ, מלאת חיות, מלאת שמחת חיים, אהבה את החיים", הוסיפה נטע. "היו לה המון חלומות שרצתה להגשים, היא הייתה תלמידה מצטיינת וחיילת מצטיינת".

בינתיים, נמשכת חקירת האסון אתמול בהר הרצל. אביתר ביאן, סמכ"ל שיווק "עיצוב במה", החברה שהעמידה את הבמה שקרסה, טען הבוקר בראיון לחדשות 2 באינטרנט כי ניתן היה למנוע את האסון. "היה צריך למנוע את האסון הקשה הזה", הוא אומר. "היה מספיק זמן לפני הקריסה מרגע זיהוי הבעיה על ידי אנשי הבטיחות והאחזקה - ואף אחד לא לקח את ההחלטה".

לדבריו, "המבנה תוכנן לפי כל הנהלים, לפי כל החוקים והדרישות. כל התהליך התקין בוצע, החזרות לא היו יוצאות לדרך ללא האישורים הרלוונטיים".