מדינת ישראל מתייחדת עם זכרם של 6 המיליונים

יום הזיכרון לשואה ולגבורה צויין היום בשורה של אירועים ברחבי הארץ. ב-10:00 נשמעה צפירה בת 2 דקות ברחבי הארץ, ולאחר מכן טקס קריאת שמות קורבנות השואה בכנסת. בצהריים מצעד החיים באושוויץ

מדינת ישראל זוכרת היום את שואת ששת מיליון יהודי אירופה, בשורה שלל אירועים וטקסים רשמיים לזכר הנספים.

בשעה 10:00 נשמעה ברחבי הארץ צפירה בת שתי דקות, ומיד לאחריה נפתח טקס הנחת הזרים למרגלות האנדרטה למרד גטו ורשה, בהשתתפות נשיא המדינה שמעון פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו. בשעה 11:00 נפתח הטקס "לכל איש יש שם", בו הקריאו את שמות קורבנות השואה באוהל "יזכור" ביד ושם ולאחר מכן גם במשכן הכנסת.

בשעה 13:00 נפתח טקס האזכרה המרכזי באוהל "יזכור", ב-17:30 נערכה עצרת תנועות הנוער ביד ושם ובשעה 19:30 ננעלו האירועים הרשמיים בעצרת המרכזית בבית לוחמי הגטאות. במקביל, בשעה 13:00 (שעון פולין) יצא לדרך מצעד החיים באושוויץ, בהשתתפות עשרות אלפי בני אדם.

נתניהו: "אז, כמו היום, יש הרוצים להשמיד מיליוני יהודים"

אמש בעצרת המרכזית ביד ושם, המשילו נשיא המדינה וראש הממשלה את אירועי השואה לאיום האירני הניצב בפני ישראל כיום. "לאנושות היום אין ברירה, עליה להפיק את לקחי השואה ולעמוד מול איומים קיומיים, בטרם יאחרו את המועד", אמר הנשיא פרס בנאומו. "אירן עומדת במרכז האיום הזה. אנחנו שוחרי שלום שיודעים להגן על עצמם".

ראש הממשלה נתניהו תקף את אלו המפחיתים מחשיבות שאיפותיה הגרעיניות של אירן. "אירן חמושה בנשק גרעיני היא איום קיומי על מדינת ישראל ועל מדינות אחרות באזור ואיום חמור על שלום העולם", הדגיש נתניהו. "האמת היא שחובה למנוע מאירן להשיג נשק גרעיני. זוהי חובתו של העולם, אבל מעל לכל זוהי חובתנו. זיכרון השואה איננו רק עניין טקסי או זיכרון היסטורי. זיכרון השואה הוא ציווי מעשי להפיק את לקחי העבר כדי להבטיח את אושיות העתיד. לעולם לא נטמון את ראשנו בחול, עם ישראל חי ונצח ישראל לא ישקר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת