מנהיג החרדים הליטאים: "הציונים התגרו בהיטלר - והוא נהג באכזריות"

בתזמון הכי רגיש שיש, מצא הרב אהרון שטיינמן, מבכירי הזרם החרדי-ליטאי, את ה"סיבה" לשואת יהודי אירופה. "לפני השואה ניסו הציונים להתגרות בהיטלר", הוא הסביר בראיון לביטאון חרדי. "לבסוף התברר שההתגרות נגדו לא הייתה לטובה עבורנו". היום הוא ממליץ שלא להתגרות באירנים

הרב שטיינמן. דברי נאצה קשים (יואב גרוס)

דווקא ערב יום השואה, מגיעות אמירות קשות מצד גורמים בכירים במגזר החרדי. מנהיג "דגל התורה" ואחד מבכירי הזרם החרדי-ליטאי, הרב אהרון לייב שטיינמן, אומר כי לפני השואה הציונים ניסו להתגרות בהיטלר, וייתכן שאם לא היו עושים זאת - הוא היה פחות אכזרי.

הרב שטיינמן תפס בשבועות האחרונים את מקומו של הרב יוסף שלום אלישיב, שבשבועות האחרונים חלה הידרדרות חמורה במצבו הבריאותי. בראיון שהעניק לעיתון "המבשר", השמיע שטיינמן דברים קשים על זכרון השואה.

"יש לדעת שלא להתגרות באויבים הרוצים לכלותנו. כי ידוע, לפני השואה ניסו הציונים להתגרות בהיטלר הצורר יימח-שמו ולהטיל סנקציות נגד גרמניה...ואכן לבסוף התברר שההתגרות נגדו לא הייתה לטובה עבורנו. יתכן שאם לא היו עושים דבר זה נגדו, לא היה פועל באכזריות כזו".

"לא להתגרות באויבים שלנו"

בדבריו, המשיל הרב שטיינמן את המצב בשואה למצבנו היום מול סוגיית הגרעין האירני. "בתקופה הזאת אנחנו צריכים לראות שלא להתגרות בהם (האויבים) ולהגדיל את שנאתם עלינו, ה' ירחם עלינו במהרה", אמר בראיון והזהיר מפני גיוסם של בני הישיבות לשירות בצה"ל.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה לידיעה: "לא ביטול חוק טל מסוכן יותר מהאיום האירני, אלא הרב שטיינמן מסוכן יותר מהאיום האירני. כל פעם מחדש מפתיע לגלות ששנאת מנהיגי החרדים לציונות גדולה כל כך עד שהם מוכנים להטיל עליה שותפות להיטלר באחריות לשואה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת