סג"מ הילה בצלאלי תיקבר בהר הרצל סמוך למקום האסון

הקצינה ששילמה בחייה בהכנות לטקס יום העצמאות היא סג"מ הילה בצלאלי, בת 20 במותה ממבשרת ציון, קצינת הרפואה של חטיבת הבקעה. היא תיטמן הלילה בהר שבו נהרגה, שם גם עובדת אמה, שהתקשתה לעכל את הבשורה הקשה ואמרה: "ידעתי שאם הילה שלי לא עושה החייאה - אז עושים לה"

סגן-משנה הילה בצלאלי, בת 20 ממבשרת ציון, היא קצינת צה"ל שנהרגה היום בהתמוטטות גשר התאורה בהר הרצל. לאחר מותה, הועלתה הילה לדרגת סגן.

הודעה נמסרה לבני משפחתה ולחבריה, שקיבלו בתדהמה את הידיעה על מותה וכבר הערב יקיימו בתיכון "בויאר" בירושלים שבו למדה כנס לזכרה. אמה של בצלאלי עובדת בהר הרצל - שבבית העלמין הצבאי שבו תיטמן כבר הלילה בתה. הילה הייתה השניה בין ארבעה אחים, שלושה בנים ובת אחת.

האם הגיעה לזירת האסון דקות אחרי שהתרחש. היא ניסתה ליצור קשר עם בתה שהגיעה למקום כדי להשתתף בהכנות לטקס הממלכתי של יום העצמאות, ואחרי שכל מאמציה עלו בתוהו - התעקשה להגיע ללב אזור התקרית. כשקיבלה את בשורת האיוב על מותה של הילה בקעו מהאזור זעקות שבר רמות שהחרידו את אוזני כל מי שהיה בקרבת מקום.

בצלאלי שירתה כקצינת ארגון רפואית של חטיבת הבקעה ואף הייתה אחת מפקודיו של מי ששעות ספורות קודם לכן הודח מתפקיד הסמח"ט בה, סגן-אלוף שלום אייזנר. מקורביה סיפרו כי בין השניים שררה מערכת יחסים קרובה. אחת מחברותיה העלתה הערב לדף הפייסבוק שלה את תמונתה האחרונה של בצלאלי שצולמה בהר הרצל זמן קצר בלבד לפני קרות האסון.

אחיה של הילה: "מתוך 300 חיילים דווקא היא"

אמא של הילה, סיגלית בצלאלי, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי הגיעה לזירת האסון שניות אחרי האירוע. "הבנתי שאם הילה לא מטפלת בפצועים, היא הרוגה. אם הילה שלי לא עושה החייאה – אז עושים לה", אמרה האם ושאלה בכאב: "איך זה יכול להיות?".

צח, אחיה הצעיר של הילה, הוסיף ואמר כי "היא היתה בת 20 בסך הכל, בגלל שאיזה פועל לא סגר בורג, היא קיפחה את חייה. היא רצתה כל כך להיות חלק מהטקס, ועד שהיא לא התקבלה – היא לא סיפרה לאף אחד".

"שמעתי בסביבות 16:00 שקרה משהו, בזמן שראיתי סרטים על השואה על איך שמפרידים בין אמא ובת", הוסיף ותיאר האח. "ואז פתאום היו דפיקות בדלת... אמא שלי נכנסה וסיפרה לי מה קרה. תמיד אומרים 'לי זה לא יקרה' – אז זה קרה, מתוך 300 חיילים דווקא היא".

"החלטנו להיפגש כדי לכאוב יחדיו"

הלווייתה של בצלאלי תיערך הלילה ב-22:45 בחלקה הצבאית של בית העלמין בהר הרצל. בני משפחתה פרסמו בדף הפייסבוק שלה הודעה על מותה: "הילה שלנו נקטפה בדמי ימיה. אנו, בני המשפחה, מבקשים מהחברים ומכל מי שהכיר את הילה המדהימה שלנו להגיע ולחלוק לה כבוד אחרון".

לקראת אירוע הזיכרון לכבודה, תיארה נטע שטרנשיין - מי שהייתה רכזת השכבה של בצלאלי בימיה בבית הספר - את תחושותיה הקשות. "כל החברים של הילה התקשו להאמין שזה מה שקרה", היא סיפרה. "ריכזתי את השכבה שלהם במשך שלוש שנים וליוויתי אותה לכל אורך הדרך. היא הייתה דמות דומיננטית ופעילה חברתית מאוד. זו אבידה קשה, כולם הכירו אותה. לכן החלטנו להיפגש כדי לכאוב יחדיו".

אחת מחברותיה של בצלאלי אמרה הערב בקול חנוק כי היא מתקשה לעכל את ממדי האסון: "הייתה לנו זכות גדולה להכיר אותה ואני משתתפת בצער המשפחה. זה שובר את הלב ולא נתפס". חייל ששירת עמה אמרה ש"קשה להאמין שהיא לא תחזור אלינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת