האם רצה לבמה ומצאה את בתה שנהרגה

מנחת הטקס בהר הרצל, שמירה אימבר, הייתה היום במחיצת אחת העובדות בהר הרצל. הן קיבלו ביחד את הידיעה על האסון שהתרחש, והאחרונה החלה לחפש אחר בתה שהשתתפה בהכנות. כעבור זמן קצר העידו זעקות השבר על כך שגילתה שהרע מכל התרחש - בתה הקצינה, סג"מ הילה בצלאלי, נהרגה באסון

בין הנוכחים בשעות הצהריים בהר הרצל הייתה גם שדרנית הרדיו המיתולוגית שמירה אימבר, שבאה להשתתף בחזרות לטקס יום העצמאות שאותו היא אמורה להנחות. היא הבחינה בבהלה שפרצה במקום ונחרדה לא רק מהמראות הקשים - אלא גם מהטרגדיה האישית שפקדה את אחת מעמיתותיה להכנות.

בריאיון שהעניקה בפנים נפולות לחדשות 2 היא סיפרה על הרגעים שאחרי האסון, כשאמה של הקצינה שנהרגה - שעובדת בהר הרצל - גילתה כי הרע מכל התרחש.

"אמרו לנו שעמודי התאורה קרסו ושיש נפגעים", סיפרה אימבר. "רצנו לכאן וכשהגענו, היה כבר מעגל של אנשי רפואה שעסקו בהחייאה. התיישבתי ליד האם שאמרה שלא נותנים לה להתקרב לזירה. היא אמרה שתנסה להתקשר לבתה. אחרי זמן קצר שמעתי צעקות והבנתי שבישרו לה על מותה של הבת".

נציגי חברות התאורה וההגברה נקראו לחקירה

על השאלה האם לדעתה יש לקיים את הטקס כמתוכנן, חרף התקרית, העדיפה אימבר שלא להשיב באופן נחרץ. "אני חצויה רגשית אם בכלל לקיים את זה", היא הסבירה - והדגישה: "אבל זה באמת לא ענייני ואיני יכולה להביע כאן דעה. אני בסך הכל המנחה ועושה זאת בכבוד, אבל הלב שבור".

כבר זמן קצר אחרי האסון, החלו במשטרה לחקור את שרשרת האירועים שהובילה לטרגדיה הקשה. סגן מפקד מחוז ירושלים במשטרה, תת-ניצב מני יצחקי, אמר כי "בסריקה בשטח התברר שהקונסטרוקציה של החשמל התמוטטה ומתחתיה היו מספר בני אדם".

ככל שחולף הזמן, כך מתחזקת ההערכה שרשלנות היא שהביאה לתוצאה הקשה. על הבירור הכולל מופקדים, לצאת אנשי המשטרה, גם חוקרי משרד התמ"ת והתעסוקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת