קבלת פנים מביכה בישראל: בכירה בוועד האולימפי הבינ"ל עוכבה בנתב"ג

פקיד ביקורת הדרכונים עיכב במשך קרוב לשעה את ראש איגוד הטריאתלון שהגיעה לרגל תחרות באילת. לדברי יו"ר הוועד האולימפי אלכס גלעדי, רק לאחר התערבותו וחילופי דברים קשים בין הצדדים, הותר לה להיכנס. מנהל ההגירה בתגובה: היא ביקשה לעקוף את התור והתבקשה להמתין בסבלנות כמו כולם

השפלה בנתב"ג. ארכיון (חדשות 2)

תקרית מביכה בקבלת הפנים לנשיאת איגוד הטריאתלון הבינלאומי בביקורה בישראל: מריסול קסאדו, שחברה מתוקף תפקידה גם בוועד האולימפי הבינלאומי, עוכבה במשך קרוב לשעה לאחר שנחתה בנמל התעופה בן-גוריון. אנשי מנהל האוכלוסין וההגירה עיכבו את קסאדו חרף העובדה שהוזמנה לארץ כאורחת כבוד לרגל אליפות אירופה לטריאתלון שתיערך בסוף השבוע הקרוב באילת.

קסאדו הגיעה לארץ יחד עם יו"ר הוועד האולימפי הישראלי אלכס גלעדי בטיסה ממוסקבה שנחתה בסביבות חצות. דיילת אח"מים של אל-על ליוותה את השניים אל דלפקי ביקורת הדרכונים - שם נפרדו דרכיהם.

"בהגיענו לדרכונים הנחתה אותי הדיילת טל לדלפק VIP", שיחזרה קסאדו, "לפני הפקיד היה לקוח אחד שסיים את ענייניו בתוך דקה. הפקיד הרים את עיניו, ראה אותי ואמר: לא, לא, לא, אני עכשיו צריך לעסוק במשהו אחריו - ורכן על ניירותיו".

"אחרי זמן רב, הגיע פקיד אחר, התבונן בדרכון שלי, לקח אותו והלך. חזר אחרי דקות ואמר: 'הבוס שלי אומר שאת צריכה להמתין בחדר משרד הפנים', אז נכנסתי לשם. הדיילת טל שוב הלכה לדווח לאלכס. ואז, כנראה כתוצאה מהלחץ שהופעל על ידי אלכס גלעדי, הגיע הפקיד, החתים את הדף הנפרד מהפספורט ושיחרר אותי. זה היה 45 דקות אחרי תחילת התהליך".

"מוכנה להתחרות איתם בריצה"

"שמעתי שמשרד רישום האוכלוסין פרסם בבוקר הודעה לפיה עוכבתי משום שהשם שלי היה שם חשוד. הבנתי מעיתונאי שהתקשר אליי אחר כך שיצאה הודעה שנייה עם הטענה שהייתי על כיסא גלגלים בדלפק הלא נכון - זה מגוחך, אני מוכנה להתחרות איתם בריצה! אני מניחה שתפורסם גם הודעה שלישית ואולי רביעית אבל הסיפור שלי הוא הסיפור היחיד המדויק".

כעבור זמן מה, אחרי שעבר את ביקורת הדרכונים, החל גלעדי לברר מדוע מתעכבת כניסתה של האורחת שהתלוותה אליו. הוא תיאר כי דרש מעובדי המקום לזמן סמכות עליונה - אך בקשתו נדחתה ובין הצדדים התפתחו חילופי דברים שהגיעו לכדי טונים צורמים.

כמעט שעה בחדר ההמתנה

לדברי גלעדי, בשיאו של העימות הופיעה שוב אותה הדיילת ומסרה כי הוחלט לעכב את קסאדו. פקיד הדלפק בביקורת הדרכונים שהיה אחראי לכך הגיש לפגוש את גלעדי ואף שאל אותו האם הוא מכיר אותה - וזה השיב לו בחיוב ותיאר את תפקידה הרם.

גלעדי מסר כי האורחת הייתה "עצובה ופגועה" מקבלת הפנים המשפילה שחיכתה לה בישראל. למרות הכל, היא החלה הבוקר סיור ברחבי הארץ - ובין היתר תפקוד את ירושלים וים המלח. תחנתה האחרונה תהיה אילת.

ממנהל האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה כי "כשהגברת הגיעה לשדה הושיבו אותה על כסא גלגלים כדי שתעבור במהירות בשדה למרות שאינה נכה, והיא ביקשה לעקוף את כולם בתור של הנכים. כשביקשו ממנה להמתין בתור בסבלנות כמו כולם, מר גלעדי החל להתפרץ והתנהג בצורה לא ראויה, ויש לכך עדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת