האחות הציגה עצמה כמיילדת - לתינוק נגרם נזק מוחי בלתי הפיך

בערב פסח האחרון בחרה תושבת ירושלים ללדת בביתה בעזרת אחות שהציגה עצמה כמיילדת. הלידה הסתבכה, גם התינוק וגם האם אושפזו במצב קשה. אבל כעת, מתברר שלאחות הזו אין בכלל רישיון ליילד וכי במשרד הבריאות מכירים אותה היטב

רוב הנשים בוחרות ללדת את ילדיהן בבית חולים, בליווי רופא מיילד מוסמך. אך ישנן כאלו הבוחרות לעבור את ההליך הרפואי בבית, ונעזרות במיילדת מנוסה שעברה הסמכה רפואית וניתן לה הרישיון לעסוק ביילוד. לא כך באירוע הקשה שעברה אישה בת 38 מירושלים, שכל רצונה היה ללדת לידה ביתית.

האישה פנתה לאחות בשם ג'ודי סלום, שהציגה עצמה כמיילדת מוסמכת. במהלך הלידה, הסתבך ההליך הרפואי, והיולדת החלה לדמם באופן שגרם סכנה לה ולתינוק. לבסוף, אושפזו האם ובנה במצב קשה בבית החולים "שערי צדק" בעיר. למרות שיצא מכלל סכנה, ייתכן שנגרם לבן נזק מוחי בלתי הפיך.

הרופאים בבית החולים נאלצו לתת ליולדת מנות דם רבות כדי לייצב אותה, והתעורר חשש שיצטרכו לכרות את רחמה. בבדיקה שנערכה התברר, כי ג'ודי סלום היא לא מיילדת - היא אחות, וכי אין לה בכלל הסמכה רפואית ליילד. בתגובה לפניית חדשות 2 מסרה סלום: "אני לא מעוניינת לדבר על זה. אני חושבת שמה שאתם עושים זה לא חשוב. זה זבל. אין לכם שום מידע. אתם לא יודעים על מה שאתם מדברים".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: רישיון האחות של ג'ודי סלום נשלל בעבר למספר חודשים בהמלצת ועדת משמעת, לאחר שביצעה לידת בית ופרסמה עצמה כמיילדת בעודה אחות. משרד הבריאות הגיש בעבר תלונה במשטרה על מעשים אלו. מחר היא תוזמן לשימוע דחוף במשרד הבריאות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת