30 שעות אחר הלידה: התינוק היה מחובר לחבל הטבור

אישה בשנות ה-30 לחייה שבחרה ללדת בתחילת השבוע בביתה, בשיטה המכונה "שיטת לוטוס", נותרה מחוברת לתינוקה באמצעות חבל הטבור, 30 שעות לאחר הלידה. היא הסבירה לאנשי מד"א המופתעים כי "הסיבה לכך נבעה מרצונה להמשיך להזין את התינוק באמצעות השיליה"

יממה אחר הלידה: השיליה לא נותקה (חדשות 2)

קשור בחבל הטבור: יולדת שילדה ביום ראשון בביתה, נותרה מחוברת לבנה באמצעות חבל הטבור 30 שעות לאחר שנולד. אנשי מד"א שהגיעו לדירה הופתעו לראות את התינוק הקטן שוכב לצד האם כשהוא לבוש היטב. כך פרסם הבוקר דניאל אדלסון ב"ידיעות אחרונות".

השיליה, שיצאה מגופה של האם במהלך הלידה, הונחה בתוך קערה. הרך הנולד שכה לצידה על מזרון, לאחר שהולבש היטב. מדובר בפעם השלישית שהאישה בשנות ה-30 לחייה, יולדת בשיטה המכונה "שיטת לוטוס", שבה נהוג שלא לחתוך את חבל הטבור מיד לאחר הלידה, ולהמתין עד שיתנתק באופן טבעי.

האם סיפרה לפרמדיקים שהגיעו למקום כי סירבה לחתוך את חבל הטבור והשיליה מיד לאחר הלידה, בטענה כי "השיליה עדיין מזינה את התינוק". על אף שכלל המדדים של האם ותינוקה נמצאו תקינים, החליטו אנשי מד"א לנתק את התינוק מחבל הטבור, כדי למנוע סיבוך אפשרי.

האישה ותינוקה הרך הועברו לבית החולים להמשך בדיקות, וצפויים להשתחרר לביתם. מנכ"ל מד"א אלי בין הסביר כי "לאחרונה יש עלייה במספר הלידות שמתקיימות בבית או באמבולנס, אך כדי להימנע מסיבוכים מיותרים, אנו ממליצים להזמין צוות רפואי בזמן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת