השייח ראאד סלאח חזר לישראל

מנהיג התנועה האיסלאמית נחת הערב בשדה התעופה בן גוריון, שם חיכו לו עשרות פעילי התנועה האסלאמית. סלאח עוכב לחקירה על ידי המשטרה ושוחרר. מהשדה הוא יצא לעבר אום אל פחם, שם מחכים לו מאות מתושבי העיר. סלאח נעצר בלונדון לפני יותר מחצי שנה לאחר שהפר צו איסור כניסה לבריטניה

ראאד סלאח חזר לישראל (חדשות 2)

מעט יותר מחצי שנה אחרי שנעצר בלונדון בעקבות כניסה לא מאושרת לשטח בריטניה, חזר הערב השייח ראאד סלאח לישראל. מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, נשפט בלונדון ובתום משפטו, הכריע בית המשפט לפני שבוע כי הוא זכאי.

ערעורו של סלאח, שעתר נגד ההחלטה לגרשו מהממלכה המאוחדת, התקבל בבית המשפט הגבוה לערעורים בבריטניה. קביעתו של בית הדין התבססה על כך ששרת הפנים הבריטית תרזה מיי, שאסרה את שהייתו של סלאח במדינה, הוטעתה על ידי דברים שנכתבו על ידו בשיר שנקרא "מכתב לעושקים" - והוא הואשם בהעברת מסרים אנטישמיים.

בערעור נקבע כי בשירו של מנהיג הפלג הצפוני לא נמצאו רמיזות אנטישמיות, ובהחלטתו אף העביר בית המשפט ביקורת נוקבת על התנהלותו של משרד הפנים הבריטי בפרשה. בתחילת 2011 נאסר על סלאח להיכנס לבריטניה, בשל "היסטוריה של אנטישמיות ארסית". בחודש יוני באותה השנה, נעצר השייח' בלונדון למשך שלושה שבועות מפני שהפר את צו איסור כניסתו לממלכה המאוחדת.

בתגובה לקבלת ערעורו של מנהיג הפלג הצפוני, אמר דובר התנועה האסלאמית כי "זהו ניצחון גדול לשייח' סלאח, וניצחון גדול לתנועה".

כשנחת סלאח בישראל, נלקח על ידי המשטרה בנתב"ג לחקירה קצרה, ובסיומה הוא שוחרר. בצאתו מנמל התעופה המתין לו קהל פעילים מהתנועה האיסלאמית. לאחר מכן, יצא סלאח לכיוון ביתו שבאום אל-פחם - שם מחכה לו קבלת פנים חגיגית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת