תיעוד: פיצוץ בתחנת הדלק בנתיבות

מצלמות האבטחה בתחנת דלק בנתיבות תיעדו את הפיצוץ העז שבמזל רב לא גרם לנפגעים: תקלה טכנית גרמה לקצר שהבעיר את מכלית הדלק, שהגיעה לתדלק את המאגרים התת-קרקעיים בתחנה. צוות כבאים שהגיעה למקום השתלט על האש ומנע אסון

אסון כבד נמנע הבוקר בנתיבות: מכלית דלק שהגיעה לתחנת דלק בעיר כדי לתדלק את המכלים התת-קרקעיים, החלה לעלות באש בעקבות פיצוץ עז שהחריד את התחנה. תושבים ששהו בקרבת מקום היו בטוחים שמדובר בטיל גראד שנפל בעיר. רק מאוחר יותר התברר שמדובר בתקלה טכנית שגרמה לבהלה רבה.

מבדיקה של נסיבות הפיצוץ, עולה שקצר חשמלי יצר ניצוץ שהוביל לפיצוץ האדיר. למרבה המזל, איש מעובדי התחנה לא שהה באותו זמן ליד המשאבות וגם נהג המשאית לא נפגע.

אסון גדול נמנע גם הודות לעובדה שכוחות כבאות שהו בקרבת מקום, הגיעו במהירות לתחנה והשתלטו על הדליקה. הם כיבו את האש במהרה ומנעו נזק כבד יותר למקום, ובוודאי גם פיצוץ גדול יותר של המכלים שהיו גורמים לנפגעים.

תיעוד של הפיצוץ מראה כיצד המשאבות החלו לבעור לצד המשאית ומכוניות נוספות שעלו באש, אולם השילוב בין הפעילות המהירה של הכבאים לעובדה שלא היה אף אדם ליד המשאבה מנע נזק גדול ונפגעים בנפש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת