תרבחו ותסעדו: אלפים חוגגים את המימונה

כמיטב המסורת, מיד אחרי חג הפסח המופלטות החליפו את המצות: אלפי בתים בישראל חוגגים את חג המימונה, החג המסורתי של יוצאי מרוקו. הבוקר החגיגות יעברו לפארקים ולגנים הציבוריים – אז יצפה לחוגגים מזג אוויר חם מהרגיל לעונה

כמיטב המסורת עם צאת חג הפסח, אמש החלו חגיגות המימונה. אלפי בתים בישראל פתחו את שעריהם לאורחים רבים והגישו מטעמים אחרי שבוע של חג פסח נטול חמץ. החג שהובא לישראל על ידי יוצאי מרוקו נחגג הערב בעיקר בבתים הפרטיים, כשמחר החגיגות יעברו לפארקים ולגנים.

השנה החג נדחה ביום אחד בעקבות השבת, שנכנסה מייד עם צאת חג הפסח. כמדי שנה גם פוליטיקאים ואנשי ציבור רבים לקחו חלק בחגיגות, יו"ר האופוזיציה הטרי שאול מופז, התחיל את המימונה בביתו של חבר קדימה בבאר שבע, אחר כך המשיך לביתו של איתמר שמעוני, אחד הפעילים המרכזיים שלו בפריימריז האחרונים. ח"כ ציפי לבני רקדה כמיטב המסורת במימונה שבה התארחה בכפר הנגיד.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, חגגו את המימונה ונהנו מהכיבוד המתוק, אצל שכניהם באור עקיבא. בדברים שנשא במהלך האירוע ציין נתניהו כי "במהלך המימונה נקבע רצף חדש במדינת ישראל: פסח, חמץ ומתוק - והרבה מתוק", הדגיש ראש הממשלה בהומור.

במהלך היום צפויים אלפים לפקוד את הגנים ואת הפארקים ברחבי הארץ לחגוג את חג המופלטות. לחוגגים יצפה מזג אוויר חם מהרגיל לעונה: יהיה חם ואביך כשברוב אזורי הארץ יהיו יותר מ-30 מעלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת