הצעת חוק: ילדים חולים יטוסו על חשבון נקודות חברי הכנסת

חברי הכנסת צוברים בנסיעותיהם לחו"ל עשרות אלפי מיילים שאין להם שימוש. זאת, כיוון שאסור להם לקבל נקודות על טיסות במימון חיצוני. "ידיעות אחרונות" פירסם הבוקר, כי יוזמה שמקדם ח"כ דני דנון, מציעה שהנקודות האסורות ישמשו כדי לממן כרטיסי טיסה לילדים חולים ואנשים אחרים הנזקקים לטיסה דחופה

ילדים חולים יטוסו על חשבון ח"כים. ארכיון (רויטרס)

נקודות הטיסה הרבות שצוברים חברי הכנסת נותרות ללא שימוש, כיוון שאסור להם לצבור נקודות על טיסות במימון חיצוני. זאת, משום שמדובר ב"הטבה אסורה" שיושבי בית המחוקקים נאלצים לוותר עליה. על פי הצעה שנבחנת כיום בכנסת, ישמשו נקודות הטיסה כדי לממן נסיעות לחיילים בודדים וילדים חולים הזקוקים לטיפולים דחופים. כך דיווח צביקה ברוט ב"ידיעות אחרונות". 

את היוזמה החדשה העלה סגן יו"ר הכנסת ח"כ דני דנון (ליכוד), ועל פיה הכנסת תפתח לעצמה "חשבון נוסע מתמיד", שבו יישמרו כל נקודות הטיסה שיצברו הח"כים. הנקודות מהחשבון ישמשו כדי לסייע לאנשים הזקוקים לטיסה באופן דחוף ואין באפשרותם לממן אותה. על פי ההצעה, את חלוקת הנקודות תקבע ועדה מיוחדת שהרכבה טרם נבחר.

"כאישי ציבור המקיימים קשרים דיפלומטיים עם פרלמנטים ברחבי העולם, טיסות רבות הן חלק מהתפקיד", הסביר ח"כ דנון את ההצעה. "פוטנציאל נקודות הטיסה של המשלחות השונות הוא אדיר, והן לא נצברות. הקמת קרן תרומה מהנקודות תעזור מאוד לאלה הזקוקים לסיוע בטיסות לחו"ל".

בכירים במשכן הכנסת אישרו אתמול, כי "מדובר ביוזמה נכונה שיש מקום לקדם אותה, וכעת צריך לנסות להתגבר על מכשולים משפטיים שונים שעלולים להיווצר, כמו למשל מי יזכה ליהנות מהנקודות הרבות שיצטברו בחשבון המיוחד". דובר הכנסת מסר בתגובה: "הנושא ייבדק לאחר החג".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת