חודש אחרי: חניך הצופים התאושש מהפציעה

יותם כץ, הנער בן ה-17 שנפצע אנושות בחג פורים כשעמוד תאורה קרס על ראשו, התאושש באופן שהדהים את הרופאים – ושוחרר אמש מבית החולים. אביו של יותם סיפר לכתבנו ברהנו טגניה על מצבו, ודרש שחקירת המשטרה בנושא תימשך

התמונה של הנער יותם כץ בן ה-17 שוכב בתוך שלולית דם הייתה הדבר הראשון שאביו ראה רגע אחרי שקיבל את הטלפון ממד"א. זה קרה לפני חודש כשיותם כץ, חניך תנועת הצופים בצפון תל אביב, היה בפעילות הכנה לפורים. במגרש הכדורסל שבמתחם השבט . קרס לפתע עמוד התאורה על ראשו והוא נפצע אנושות. חניכה אחרת נפצעה קל.

צוות מגן דוד אדום שהגיע לזירה ייצב את מצבו ופינה אותו לבית החולים איכילוב כשהוא מחוסר הכרה, שם אושפז יותם במחלקה הנוירוכירוגית והוגדר בסכנת חיים. אבל אחרי חודש, כשהרופאים עוד מתקשים לקבוע מה מידת הפגיעה המוחית, יותם - פקח את העיניים.

יותם כץ, תלמיד מצטיין, מוסיקאי ופעיל חברתי, שוחרר אמש מבית החולים לביתו ומשפחתו סוף סוף נושמת לרווחה. אביו מספר שהוא אינו זוכר את רגע הפציעה.

המשטרה פתחה עוד באותו היום בחקירה לבירור נסיבות קריסת העמוד, במסגרתה נגבו עדויות ונחקרו עשרות אנשים - בין היתר עובדים בעירית תל אביב ואנשי הנהלת שבט הצופים. "ברור שמישהו צריך לקחת אחריות על מה שקרה", אומר אביו ירון כץ.

עכשיו, יותם רוצה בעיקר לחזור לשבט הצופים, לחברים, ולדבר שהוא הכי אוהב - מוסיקה. אבל, למרות ההתאוששות המדהימה, עדיין מצפה לו הליך שיקום ארוך מדי יום בבית החולים תל השומר .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת