אביה של האנורקסית שמתה: "הורים - אל תאמינו לילדים שלכם"

תמר בראונר, תושבת קרית מלאכי בת 31, מתה שלשום מדום לב לאחר שהשילה ממשקלה 90 ק"ג. אביה של תמר מבקש להעביר מסר לכל ההורים לילדים שנאבקים עם מחלת האנורקסיה: אל תאמינו לילדים שלכם. "קחו את הילדים, דברו איתם. אני מצטער שלא הצלחנו לעזור לתמר, אבל מקווה שנוכל לעזור לאחרים"

בני משפחתה של תמר בראונר, שמתה שלשום מדום לב לאחר שהשילה 90 ק"ג ממשקלה, מתקשים לעכל את האסון הכבד שפקד אותם. אריה, אביה של תמר, מבקש להעביר מסר לא פשוט להורים: "אל תאמינו לילדים שלכם".

"בשלבים האחרונים שלה היא כנראה לא הבינה בעצמה מה קורה לה וביקשה לא להגיע לטיפול. המסר הוא - קחו את הילדים, תדברו איתם. אני מצטער שלא הצלחנו לעזור לה, אני מקווה שנצליח לעזור להורים ולילדים אחרים".

"היינו צריכים לאשפז אותה אבל היה לנו הסכם. היא הייתה פרמדיקית ותותחית ברפואה ונשארה אופטימית עד הרגע האחרון", סיפר. "היא הייתה בקשר עם חברת הכנסת אדטו ופעלה עמה בשיתוף פעולה כדי להפיץ את נושא האנורקסיה. היא רצתה להצליח וכל הזמן שידרה לנו שהיא הולכת לנצח את המחלה".

"קונפליקט בין הגוף לנפש"

אביה של תמר סיפר כי בתקופה האחרונה ניסתה לעלות במשקל ולחזור לחיים נורמליים. "בעיקר בחודשים האחרונים הבנו שזה יצא משליטה. אחרי שהיא התחילה להרזות היא הגיעה לנקודה שחשבנו שזה מספיק, אבל זה המשיך להידרדר. היא ניסתה לאכול אבל הגוף לא היה מספיק חזק. היא ביקשה לטעום הרבה דברים אבל הגוף לא היה יכול. זה היה קונפליקט בין נפש לגוף".

"היא הייתה מאוד אופטימית אבל אני לא חושבת שאם היינו לוקחים אותה לאשפוז המצב היה נגמר אחרת", אמרה דנה, אחותה של תמר. "היא לא הייתה שורדת את האשפוז הזה. יכול להיות שלאחרים זה עוזר, אבל לא לנו".

דנה מספרת שאחותה חשבה כי עם החלמתה תוכל להזהיר בנות אחרות מפני המחלה: "תמר דיברה איתנו המון על זה שכשהיא תצא מהמחלה היא תרצה להעביר לבנות אחרות את המסר - שבעצם זו מחלה מאוד מסוכנת ואפשר למנוע אותה ולא לוותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת