גם הנשיא מבלה בחופשת הפסח

התנינים בחוות "קרוקולוקו" בערבה הופתעו היום לקבל אורח יוצא דופן: נשיא המדינה שמעון פרס הצטרף אל אלפי המטיילים ויצא לחגוג את חופשת הפסח בסיור בערבה. פרס נזכר בימיו כרפתן וסייע להאכיל גדיים, ובערב הוא צפוי להשתתף באירוע שירה בציבור. פרס: "אני ממליץ לכולם - עזבו את הערים הסואנות וצאו לטייל"

נשיא המדינה שמעון פרס הצטרף הבוקר למאות אלפי הישראלים, שחגגו את חול המועד פסח בטיולים ברחבי הארץ. לעומת אלו שעמדו בפקקים, האזרח מספר אחד של ישראל הגיע לערבה ביחד עם יועציו הקרובים בבית הנשיא ובני משפחותיהם, ופתח את סיורו בביקור באתר העתיקות במצד חצבה, שם התקבל על ידי ראש המועצה.

התחנה הבאה של הנשיא הייתה חוות התנינים "קרוקולוקו", שם קיבל הסבר מפורט אודות גידול התנינים ואף הפגין אומץ כשהרים תנין צעיר בידיו וליטף אותו. לאחר מכן הגיע פרס לביקור במשק עפאים לחקלאות בר קיימא במושב עידן. פרס, שהיה בעברו רועה צאן ורפתן, מיהר לסייע לעובדים במקום והאכיל גדיים קטנים בבקבוקי חלב. "אני מוקסם מיופייה של הערבה, העשירה בעתיקות ופעילויות", אמר בהתרגשות.

"מזג האוויר נפלא, אך נפלא מכך מה שעשו אנשי הערבה. יש כאן עגבניות שאין כמוהן בכל העולם. מי שרוצה ליהנות, שייקח את רכבו ורגליו ויגיע לערבה. אני ממליץ לכל אחד מכם - עזבו את הערים הרועשות והסואנות ובואו לטעום את הטעם הראשוני והבראשיתי".

בהמשך צפוי הנשיא לנטוע עצי שיטה, ביחד עם ילדי מושב עין יהב החוגגים השנה בר מצווה, להשתתף בקטיף עגבניות ובערב שירה בציבור ולבלות את הלילה באורחן בערבה. מחר בבוקר מתכנן פרס להיפגש ולצעוד עם מטיילים בשביל ישראל, העובר בדרך הבשמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת