אחיו של אחד הנערים שנרצחו על ידי הבכיר הפלסטיני: "אין נחמה במותו מהתקף לב"

משפחות הנערים שנרצחו לא שוכחות: אחיו של בועז להב שנרצח ע"י זיאד אבו עין שמת היום מהתקף לב, אומר כי מותו של הבכיר הפלסטיני לא מנחם אותו. "מזעזע לראות כיצד אויבינו ממנים רוצח ילדים לשמש אצלם כשר וכמנהיג", אמר

"מותו מהתקף לב לא מנחם". אבו עין (AP)

אחיו של אחד הנערים שנרצחו על ידי הבכיר הפלסטיני שמת היום (רביעי), אומר בתגובה לתקרית כי מותו של הפלסטיני מהתקף לב לאחר שהתעמת עם חיילי צה"ל איננו מנחם אותו ואת בני משפחתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מזעזע לראות כיצד אויבינו ממנים רוצח ילדים לשמש אצלם כשר וכמנהיג", אמר ירון להב, אחיו של בועז להב ז"ל שנרצח על ידי זיאד אבו-עין, כשהיה בן 14, בשנת 1979 בטבריה. נער נוסף שנרצח אז הוא דוד לנקרי שהיה בן 16.

"אין לי תחושת נחמה כשאני רואה כיצד הרוצח הנאלח הזה זכה להגיע לגיל מבוגר ולמות מהתקף לב מבלי להיענש כראוי על רצח ילדים חפים מפשע", הוסיף אחיו של להב. אבו עין שוחרר במסגרת עסקת ג'יבריל ונחשב מקורב למרואן ברגותי.

בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס לפני מותו, אמר הבכיר הפלסטיני על ישראל: "הם מתקיפים אותנו, זה טרור של הכיבוש, זה צבא של טרור שמפעיל טרור נגד העם הפלסטיני. אנו באים לאדמה שלנו כדי לשתול עצי זית והם תוקפים אותנו מהרגע הראשון, אף אחד לא זרק אבן, כך פועל צבא הכיבוש".

קצין בכיר: נערכים להפרות סדר בגדה

שלושה ימי אבל לאומיים ברשות (AP)

בצבא נערכים לאפשרות של הפרות סדר ביהודה ושומרון בעקבות מותו של אבו עין - כך מסר הערב קצין בכיר בצה"ל. במקביל מנסים בישראל להנמיך את הלהבות והודיעו כי נתיחת גופתו של הבכיר תתבצע בהשתתפות פתולוג ישראלי ומספר פתולוגים שיגיעו מירדן.

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, אמר כי "האירוע בו מת זיאד אבו עין מתוחקר בצה"ל. אנו מצטערים על מותו. הצענו לרשות הפלשתינית תחקיר משותף, ותתבצע נתיחה משותפת של גופתו של אבו עין. היציבות הביטחונית חשובה לשני הצדדים ואנו נמשיך בתיאום מול הרשות הפלשתינית". נתיחת גופתו של אבו עין תתבצע במכון לרפואה משפטית באבו כביר

בשל התקרית החריגה הודיעו גורמים ברשות הפלסטינית על הפסקת התיאום הביטחוני עם ישראל, אך בכירים בצה"ל הבהירו כי נכון לעכשיו התיאום הביטחוני נמשך כסדרו ואין סימנים להפסקתו.

הפלסטינים טוענים בתוקף כי אבו עין נהרג כתוצאה משאיפת גז מדמיע במהלך העימותים, אך גורמים בצה"ל מסרו כי הנושא נמצא בבדיקה וכי הגורם למותו של השר הוא ככל הנראה אירוע לבבי.