השוטר שיילד אישה באמצע הכביש

לפעמים נדמה שבישראל כמעט כל שנה שוטר נאלץ לסייע לאישה שכורעת ללדת באמצע הדרך - ובכל פעם זה מרגש מחדש. הבוקר זה קרה שוב בחיפה, המוקדן של מגן דוד אדום הדריך טלפונית, השוטר תיפקד ללא דופי - והיולדת כבר חובקת תינוקת בריאה בבית החולים

לידה לא שגרתית התרחשה הבוקר בעיר התחתית בחיפה. שוטר נעצר על ידי שתי נשים וגילה כי אחת מהן כורעת ללדת במכונית. במהרה הצליחו השניים ליילד את האם הטרייה - ולפנות אותה ואת התינוקת בשלום לבית החולים רמב"ם.

השוטר אושרי אוקסול היה בדרכו לעוד יום עבודה שגרתי, עד שהבחין ברכב צופר לו וקורא לו לעזרה. "הנהגת מסרה שיש לה נוסעת עם צירי לידה, ואם אני יכול לפנות את הציר לכיוון רמב"ם", שיחזר רס"ב מתקדם אוקסול.

אז, הבינו כי השוטר וחברתה של היולדת כי לא יספיקו להגיע לבית החולים. בשיחת טלפון עם נציג מד"א הם הונחו שלב אחר שלב - ויילדו את התינוקת בלידת עכוז, שהיתה יכולה להסתבך.

שיחת הטלפון בין השוטר למד"א:

שוטר: יולדת שילדה כרגע, ו...
מד"א: היא כבר ילדה?
שוטר: כן כן התינוק בחוץ
מד"א: בסדר. היא בהכרה מלאה?
שוטר: בהכרה מלאה, התינוק גם, אבל אני צריך ש...
מד"א: מה אתה עושה, תקשיב, קח מגבת תעטוף את התינוק
שוטר: הנה... הנה עוטפים את התינוק.
מד"א: יופי, תעטוף אותו, לא למשוך את חבל הטבור, לא לחתוך אותו.
שוטר: "לא למשוך את חבל הטבור
מד"א: לא לנסות לעשות כלום, לתת לאמא להחזיק את הילד, הוא בהכרה מלאה, הוא בוכה נכון?
שוטר: התינוק כן, בוכה
מד"א: יופי מצוין

"אמרתי לה שתטפח על הישבן של התינוקת, ואז התחיל הבכי למעשה והיא התחילה לנשום", סיפר השוטר המיילד. לאחר מכן, כשהם בריאים ומרוצים, האמא והתינוק פונו לבית החולים. "אני עוד המומה ואני מודה רק לבורא עולם ולבית חולים רמב"ם ולשוטר", אמרה בהתרגשות האם הטרייה שירי מתתיה.

"זאת הרגשה מאוד טובה וזה עוד בחג פסח, שזה חג לכל אם ישראל", הדגיש השוטר אוקסול. עבור האם זאת הלידה הרביעית - ומשהו לזכור לכל החיים. לולא שיתוף הפעולה בין השוטר, החברה והמוקדן של מד"א, עלול היה הסיפור להסתיים בצורה שונה לגמרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת