אסון בחול המועד: צעיר טבע בכינרת

בשעות הבוקר נמשה ממי האגם צעיר כבן 20. אנשי מד"א ביצעו בו פעולות החייאה מתקדמות, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. ברחבי הארץ מורגשת תנועה ערה של מטיילים - מדן ועד אילת. בהתאם לכך, כך גם כמות העומסים הכבדים בכבישים. אלו כל העדכונים מהדרכים

הבילוי בכינרת ביום הראשון של חול המועד פסח הסתיים בטרגדיה: צעיר כבן 20 טבע הבוקר בחוף גנים שבאגם. הוא חולץ כעבור זמן קצר על ידי צוותי הצלה, שמשו אותו מהמים והחלו לבצע בו פעולות החייאה ממושכות. במשך כ-40 דקות נלחמו רופאים ופרמדיקים של מד"א על חייו, עד שלבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

יוסי אוקנין, כונן איחוד הצלה שהגיע למקום סיפר לערוץ החדשות: "חברים שלו אמרו שהוא היה חולה אפילפסיה. חברה שלו ציינה שהם שחו ביחד, הגיעו למקום מסויים, היא רצתה לחזור לחוף והוא רצה להמשיך לעומק. לאחר מכן הוא התרחק ואז נעלם. חבר אחר אמר שראה אותו צולל למים".

"על פי מה שאנחנו ממדדנו, הצעיר היה לפחות 30 דקות במים לפני שנמצא, לא היה לו הרבה סיכוי לשרוד", הוסיף אוקנין.

האסון התרחש על רקע נהירה המונית של מטיילים אל הפארקים ושמורות הטבע ברחבי הארץ. לפי נתוני הקק"ל, פקדו היום את האתרים השונים יותר מ-40,000 מטיילים. בצפון הארץ זכות לפופולריות הרבה ביותר החניונים בעין הזיתים וחוף הכרמל, פארק הירדן, עין חיטין, יער לביא ואגמון החולה.

במרכז הארץ היו האתרים המבוקשים פארק רמות מנשה, נחלי השופט והזורע, חניון סריגים, יער חרובית ופארק בריטניה. יער בן שמן התמלא מבקרים עד אפס מקום.

אין כניסה לעיר העתיקה בירושלים בכלי רכב

באזור ירושלים נרשמה תפוסה נאה ביער עמינדב ובפארקים עדולם וארצות הברית. גם חלקה הדרומי של הארץ לא נפקד ממפת המטיילים, שנהרו בהמוניהם אל פארק גולדה ואל היערות להב ויתיר. תנועה ערה של מבקרים נרשמה גם בגנים בערד ובדימונה.

בהתאם לכמויות המטיילים הגדולות, כך גם עומסי התנועה שהורגשו ברחבי הארץ. בשל עומס המבקרים שהגיעו לבירה, חסמה המשטרה לתנועה את אזור העיר העתיקה בירושלים והכניסה לכלי רכב פרטיים נאסרה. נוסף על כך, נחסם כביש מספר 1 מצפון לדרום בתוך תחומי העיר. מי שבכל זאת יתעקש להגיע לאזור מתבקש לחנות את רכבו בבנייני האומה, בחניון טדי ובצומת שרגאי ולהגיע לייעדו באמצעות התחבורה הציבורית. 
 
רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת