ח"כ ברכה כינה את קוז'יקרו "נאצי"

הכדורסלן עידו קוז'יקרו פרסם אתמול סטטוס בעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא "שמח להתחיל חג עם מצות טבולות בדם של ילדים נוצרים". בעקבות כך, ועל אף התנצלותו של קוז'יקרו, כינה אותו ח"כ ברכה "נאצי". "מי שמתחיל בדיבורים, יעבור מהר מאוד למעשים", הזהיר ח"כ ברכה

מוחמד ברכה ועידו קוז'יקרו (חדשות 2)

נמשך הזעם בציבור הערבי בעקבות דבריו של כדורסלן נבחרת ישראל לשעבר עידו קוז'יקרו. הסנטר של קבוצת גלבוע/גליל פרסם אתמול בעמוד הפייסבוק שלו סטטוס הומוריסטי, אבל בהחלט לא כזה שעומד בכללי הפוליטיקלי קורקט: "אין כמו להתחיל את החג עם מצות טבולות בדם של ילדים נוצרים ומוסלמים", כתב, והעלה את חמת הציבור הערבי.

מי שהגיב בחריפות לסטטוס, היה ח"כ מוחמד ברכה. "אם אכן השחקן התבטא בצורה שכזו, מדובר בשבירת כל המחסומים של הגזענות בישראל. על מפכ"ל המשטרה לשים את ידו במהירות על ניאו-נאצים הפועלים בישראל, כי מי שמדבר בצורה שכזו - יעבור מהר מאוד לפעולה", אמר.

נדגיש כי בעקבות הביקורת על דבריו, מיהר קוז'יקרו להסיר את הסטטוס מהדף שלו. עם זאת, בשיטוט בעמוד ניתן לגלות כי זו לא ההתבטאות החריגה הראשונה של השחקן. "ראיתי את הכתבה של איתי אנגל בעובדה על המצב בסוריה, ומה שנותר לי זה לאחל בהצלחה לשני הצדדים", כתב שחקן נבחרת ישראל לשעבר.

בתגובה לסערה שהתעוררה בעקבות דבריו, אמר קוז'יקרו: "מדובר בבדיחה מטומטמת. מצטער ומתנצל אם פגעתי במישהו. זאת ממש לא הייתה הכוונה. הדברים הוצאו מהקשרם. אני משחק בקבוצה השייכת למועצה האזורית גלבוע, שבה אני חי עם משפחתי. זו מועצה מעורבת בה חיים מוסלמים ויהודים בשלום. אני הראשון שאצא כנגד כל תופעה או אמירה גזענית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת